Informacje

Informacje 2020-04-03

Szczeciński inżynier opracował proces szybkiej produkcji przyłbic dla służb medycznych. Teraz może robić je każdy.

Ta metoda wykorzystuje powszechnie dostępne materiały i jest o wiele szybsza niż druk 3D. Pierwsza partia trafiła już do lekarzy - mówi konstruktor Kamil El Fray. [ZOBACZ INSTRUKCJĘ VIDEO I POBIERZ SZABLON]

Kadr z filmu instruktażowego Kamila El Fray /fot.: Youtube / Kadr z filmu instruktażowego Kamila El Fray /fot.: Youtube /

Kamil EL Fray, inżynier i konstruktor  na co dzień tworzy maszyny i urządzenia przemysłowe prowadząc firmę Endeavour Lab. W obliczu pandemii koronawirusa postanowił przyjrzeć się kwestii produkcji przyłbic ochronnych. Efektem jego pracy jest instrukcja produkcji przyłbic wykorzystująca folie do bindowania dostępne na stoiskach z materiałami biurowymi, taśmę PP używaną do pakowania i skuwki, które można kupić w sklepach budowlanych.

Jak zapewnia Kamil El Fray, pierwsze egzemplarze już zostały dostarczone i przetestowane, z pozytywnym skutkiem, przez lekarzy z jednego ze szczecińskich szpitali.

- Doceniam i szanuję, że wiele osób produkuje przyłbice z wykorzystaniem drukarek 3D. Sam jestem użytkownikiem drukarek 3D, ale jest z nimi jeden podstawowy problem – są wolne. Stąd pomysł, żeby wykorzystywać rzeczy dostępne z półki. Poza tym nie każdy ma taką drukarkę, a prawie każdy ma zszywacz. W ten sposób przyłbice może produkować o wiele więcej osób - mówi twórca projektu.

>>Pobierz szablon przyłbicy<<

Pełna instrukcja:

SG

aktualizowano: 2020-04-29 17:17
Wszystkich rekordów:

Społeczność