Informacje

Informacje 2020-04-01

Szczeciński startup Fully-Verified pozyskał finansowanie funduszu Pomerangels i znanych inwestorów z regionu

Firma dostarczająca usługi weryfikacji tożsamości online przeznaczy środki na wzmocnienie pozycji i ekspansję międzynarodową.

Max Kuśmierek i Łukasz Kwiatkowski, założyciele Fully-Verified /fot.: Mat. Pomerangels / Max Kuśmierek i Łukasz Kwiatkowski, założyciele Fully-Verified /fot.: Mat. Pomerangels /

W biznes, która ma siedziby w Tallinie i w Szczecinie, oprócz szczecińskiego funduszu koinwestycyjnego Pomerangels zaangażowali się finansowo: Krystian Stypuła, założyciel Home.pl, a obecnie inwestor i Samuli Koski-Lamii znany z firm BLStream/Intive, Qvistorp i Lavinium Holdings.

Dzięki transakcji Fully-Verified zabezpiecza kapitał na dalszy rozwój działalności. Celem spółki jest świadczenie usług weryfikacji tożsamości firmom, które chcą przenieść swoją działalność do internetu, nie rezygnując przy tym z bezpieczeństwa i zgodności z wymogami prawnymi.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że docenili nasi nowi inwestorzy, szczególnie w trudnych czasach, jakie widzimy dzisiaj z powodu epidemii koronawirusa. Ta inwestycja pomoże nam dotrzeć do większej liczby osób i świadczyć nasze usługi KYC (Know Your Customer – SG) szerzej, tak aby zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie na usługi online w zakresie weryfikacji tożsamości i compliance – mówi Łukasz Kwiatkowski, CEO Fully-Verified.

Fully-Verified świadczy wachlarz usług KYC, od pełnej wideoweryfikacji - gdzie użytkownik łączy się na żywo ze specjalistą od weryfikacji, do automatycznych weryfikacji tożsamości na wideo, gdzie użytkownik może samodzielnie przejść całą procedurę.

Weryfikacja tożsamości w Fully-Verified jest wspierana przez  technologię automatycznego rozpoznawania i weryfikacji dokumentów, która obsługuje ponad 7,7 tys. dokumentów z ponad 200 krajów i wykorzystuje rozpoznawanie twarzy, machine learning, sztuczną inteligencję, sprawdzanie baz osób eksponowanych politycznie, a przede wszystkim jest prowadzona przez przeszkolonych specjalistów od weryfikacji. Dzięki realizacji procesu weryfikacji na żywo i przy użyciu wideo, klienci mogą korzystać z pełnej przejrzystości procesu, w którym cała procedura jest rejestrowana na wideo, a wszystkie szczegóły są automatycznie przesyłane za pośrednictwem interfejsu API.

- Rynek zdecydowanie potrzebuje rozwiązań, które zwiększą zaufanie uczestników przy zdalnym świadczeniu usług. W technologii Fully-Verified, a przede wszystkim w zespole dostrzegliśmy bardzo duży potencjał. Firma już teraz obsługuje klientów z różnych stron świata. Pracujemy razem by zdobywać nowe rynki i zwiększyć rozpoznawalność – mówi Tomasz Łasecki, Managing Partner w Pomerangels.

- Fully Verified ma potencjał do skalowania swojej działalności i oferowania rozwiązań, które są dzisiaj poszukiwane na rynku przez dynamicznie zmieniający się sektor finansowy i pokrewne. Upatrujemy w tym szansy na zbudowanie liczącego się gracza, którego rozwiązania i procedury będą dla rynku wzorem i standardem – ocenia Krystian Stypuła.

 

SG

Tematy: startup (63) | Fully Verified (1) |
aktualizowano: 2020-05-14 09:51
Wszystkich rekordów:

Społeczność