Informacje

Informacje 2018-02-14

Firma IT ze wschodniej Polski zaczyna ekspansję w Szczecinie

Białostocka Grupa Kapitałowa TenderHut rozwija w Szczecinie swoje trzecie w Polsce centrum programistyczne. Zapowiadająca debiut giełdowy grupa przejęła firmę GSWtech i zapowiada kolejne podobne transakcje na Pomorzu Zachodnim.

Paweł Gawkowski, SoftwareHut /fot.: mat. SoftwareHut / Paweł Gawkowski, SoftwareHut /fot.: mat. SoftwareHut /

Założona i prowadzona przez Pawła Gawkowskiego GSWtech specjalizowała się w projektowaniu oraz wdrażaniu dedykowanego oprogramowania wspierającego pracę przedsiębiorstw, w tym programów do zarządzania produkcją oraz przepływem zasobów firmowych. Czteroosobowy stały zespół wspierało kilkunastu współpracowników.
Celem transakcji było wzmocnienie kompetencji w zakresie projektów dotykających Internetu Rzeczy.

– Rozwój elektroniki użytkowej w kierunku Internetu Rzeczy to wyraźny trend na ten rok i następne lata. Wierzę, że nadchodzący rok może zaowocować rozwojem Internetu Rzeczy na wyższym poziomie, gdzie urządzenia nie tylko będą wysyłały dane, ale także komunikowały się ze sobą nawzajem. W dodatku technologia oprócz elektroniki użytkowej będzie coraz częściej wykorzystywana w handlu detalicznym, opiece zdrowotnej czy logistyce. Otrzymujemy coraz więcej zleceń w technologii Internetu Rzeczy (IoT) i dlatego zależało nam na zwiększeniu liczby specjalistów z tej dziedziny w naszym gronie – stwierdza Robert Strzelecki, wiceprezes TenderHut.

– Nasza znajomość z TenderHut rozpoczęła się przy wdrażaniu oprogramowania klasy LIMS, czyli specjalistycznych systemów przeznaczonych do zarządzania laboratoriami. Zaczęliśmy współpracę właśnie przy pracy nad takim systemem. Jako GSWtech byliśmy odpowiedzialni za analizy przedwdrożeniowe oprogramowania w laboratoriach PUM w Szczecinie oraz EIT+ we Wrocławiu – wspomina Paweł Gawkowski, który obecnie odpowiedzialny za rozwój oddziału SoftwareHut w Szczecinie, buduje lokalny zespół i nadzoruje rekrutację. Współpraca zaowocowała udanym wdrożeniem oraz kolejnymi wspólnymi projektami. Z początkiem lutego GSWtech  weszła w skład SoftwareHut - jednej ze spółek holdingu TenderHut.

GSWtech to pierwsza szczecińska firma IT przejęta przez technologiczną grupę z Podlasia. Zarząd Grupy zapowiada kolejne podobne transakcje w tym regionie. Przejmowanie małych lokalnych podmiotów IT to sprawdzona strategia Grupy TenderHut, która w ostatnich latach przejęła trzy białostockie firmy zwiększając tym samym liczebność swojego zespołu.
Obecnie spółka poszukuje w Szczecinie pracowników - programistów i testerów oprogramowania.

W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą cztery kooperujące ze sobą spółki zależne. Jedną z nich jest SoftwareHut specjalizująca się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Grupa po wejściu do Szczecina zatrudnia w sumie ponad 200 specjalistów IT. Obecnie posiada siedem zagranicznych biur, a nowy oddział w Szczecinie jest po Białymstoku i Olsztynie jej trzecim centrum developerskim na terenie Polski. Roku 2017 przyniósł jej skonsolidowany przychód na poziomie przekraczającym 17,5 mln złotych. Rok wcześniej było to 8,87 mln zł. Firma planuje w ciągu 2 lat wejść na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

SG

aktualizowano: 2018-03-15 10:19
Wszystkich rekordów:

Społeczność