Informacje

Informacje 2009-06-08

Konkursowa gala

Laureaci Konkursu Gospodarczego Prezydenta Szczecina odebrali nagrody podczas Wielkiej Gali Północnej Izby Gospodarczej.

Nominowani i laureaci Konkursu Gospodarczego Prezydenta Szczecina /fot. mab/ Nominowani i laureaci Konkursu Gospodarczego Prezydenta Szczecina /fot. mab/

Obejrzyj galerię zdjęć z gali

W imprezie zorganizowanej 5 czerwca na tarasie Wałów Chrobrego udział wzięło kilkuset przedsiębiorców. Przy stolikach pod parasolami i gołym niebem zasiedli szefowie i menedżerowie firm w tym PŻM, szczecińskiego Portu, Vobisu. Gala przyciągnęła także tradycyjnie przedsiębiorców zasiadających w radzie i komisjach Izby. Na Wałach Chrobrego pojawiło się sporo polityków, a wśród nich kandydaci na europarlamentarzystów. Swoją książkę pod tytułem „Tak to było” podpisywał były premier Leszek Miller, który rozchwytywany był przez miłośników pamiątkowych zdjęć.

Oficjalna część gali poświęcona była głównie rozstrzygnięciu Konkursu Gospodarczego Prezydenta Szczecina. W kategorii mikroprzedsiębiorca zwyciężyła firma BTC, szczeciński producent oprogramowania. Nominowane były firmy Enterso Wojciecha Kłodzińskiego (również informatyczna) i Kwiaciarnia Grota Joanny Neczaj. W kategorii Mały Przedsiębiorca nagrodę odebrał Tomasz Graf, właściciel budowlanej firmy Probud. O nagrodę w tej nagrody walczyły również firmy P.I.B. Askaldowicz (branża instalacyjna) oraz IAI-Shop.com SA (twórcy systemu sklepów internetowych). Wśród średnich przedsiębiorców nagrodę odebrał przedstawiciel producenta nawozów Fosfan SA, który w swojej kategorii pokonał budowlano-deweloperski duet Calbud i SGI Baltis. Wśród dużych firm najlepsza okazała się informatyczna Unizeto, która wyprzedziła TietoEnator Polska (producent oprogramowania) i KK-Electronic Polska (urządzenia i systemy elektroniczne). Unizeto otrzymało również nagrodę za innowacyjność. Pokonało w tej kategorii BTS i firmę Vestas zajmującą się energetyką wiatrową. Nagroda specjalna prezydenta Szczecina trafiła do rąk Pawła Szynkaruka, dyrektora Polskiej Żeglugi Morskiej.

Zwycięzców konkursu wyłoniła kapituła pod przewodnictwem prof. Stanisława Flejterskiego. Laureaci będą promowani przez miasto podczas kampanii billboardowej w Szczecinie.

Ponadto w trakcie gali Władysław Husejko, marszałek województwa uhonorował nagrodą Gryfa Pomorskiego Dariusza Więcaszka, prezesa Północnej Izby Gospodarczej.

Po tym jak politycy i przedsiębiorcy zeszli ze sceny, uczestników gali poderwała do zabawy Beata Kozidrak z zespołem Bajm.

Dodatkowymi atrakcjami gali PIG były możliwość przejechania się symulatorem bolidu Formuły 1 na stoisku Vobisu i obejrzenia nowego modelu Lexusa. Miłośnicy hazardu mogli spróbować sił przy stoliku do black jacka i ruletki oraz spróbować produktów szczecińskiego Polmosu z limitowanych serii.

SG

Tematy: Szczecin (596) | nagroda (44) | PŻM (38) | Północna Izba Gospodarcza (35) | IAI (13) | Vobis (8) |
aktualizowano: 2009-06-21 19:42
Wszystkich rekordów: