Informacje

Informacje 2020-01-03

Zarząd ST3 Offshore składa wniosek o upadłość spółki

Co dalej z największą szczecińską fabryką?

Fabryka ST3 Offshore w Szczecinie /fot.: Mat. ST3 Offshore / Fabryka ST3 Offshore w Szczecinie /fot.: Mat. ST3 Offshore /

Kontrolowany przez państwowy fundusz MS TFI producent fundamentów do morskich farm wiatrowych rozesłał do mediów komunikat, w którym informuje, że w związku z utratą możliwości pozyskania środków zewnętrznych oraz wobec braku własnych rezerw finansowych niezbędnych do zakończenia postępowania restrukturyzacyjnego Zarząd ST3 Offshore sp. z o.o. w restrukturyzacji zdecydował o złożeniu do sądu wniosków o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego i ogłoszenie upadłości. Do czasu rozstrzygnięcia przez sąd złożonych wniosków spółka kontynuuje bieżącą działalność operacyjną.

„Wskutek postanowień sądowych blokujących spółce pozyskanie pożyczek oraz wobec uchylenia uchwały Rady Wierzycieli umożliwiającej pozyskanie środków na spłatę wierzycieli układowych spółka utraciła możliwość pomyślnego zakończenia postępowania restrukturyzacyjnego. Mając dodatkowo na uwadze brak nowych kontraktów w portfelu zamówień i perspektyw ich pozyskania oraz wycofanie się inwestora strategicznego Zarząd ST3 Offshore, kierując się dobrem spółki, jej wierzycieli i udziałowców, podjął decyzję o złożeniu do Sądu Rejonowego Szczecin – Centrum wniosku o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa” - czytamy w komunikacie.

Spółka zapewnia, że zarząd rozważa różne rozwiązania pozwalające na utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy, a firma kontynuuje podstawową działalność w zakresie już rozpoczętych kontraktów celem ich zakończenia. W komunikacie podano, że wypłacone zostały wynagrodzenia dla pracowników za grudzień 2019 r.

SG

Tematy: ST3 Offshore (5) |
aktualizowano: 2020-02-05 12:07
Wszystkich rekordów:

Społeczność