Informacje

Informacje 2019-01-03

Zakupy i tankowanie koło dawnej cukrowni

Stacja Orlenu powstaje przy rondzie Hakena. Do końca roku obok działać będzie centrum handlowe. Są już chętni na wynajęcie 80 proc. jego powierzchni.

Rozpoczęła się budowa stacji paliw przy rondzie Hakena. W pobliżu znajdzie się centrum handlowe. /fot.: SG / Rozpoczęła się budowa stacji paliw przy rondzie Hakena. W pobliżu znajdzie się centrum handlowe. /fot.: SG /

Centrum handlowe i stacja paliw powstają przy samym rondzie Hakena, od jego północno-zachodniej strony. Inwestorem jest DNHS Park, spółka założona przez szczecińskiego importera ryb i innych produktów spożywczych, firmę DNHS, która angażuje się w projekty inwestycyjne związane z nieruchomościami oraz przedsiębiorstwo budowlane Complexbud (to także generalny wykonawca Rondo Hakena Park).


Lokalizacja centrum handlowego w rejonie ronda Hakena | mat. DNHS ParkWizualizacja centrum handlowego w rejonie ronda Hakena | mat. DNHS Park


Wizualizacja centrum handlowego w rejonie ronda Hakena | mat. DNHS Park

Na powierzchni ok. 4 ha powstanie park handlowy o powierzchni ok. 10,5 tys. m kw. powierzchni handlowej i gastronomicznej. W planach jest ok. 25 sklepów, w tym największy obiekt, supermarket o powierzchni 1215 m kw. oraz trzy tysiącmetrowe. Do dyspozycji klientów będzie 450 miejsc parkingowych. Planowy termin otwarcia to czwarty kwartał 2019 roku.

- Stację benzynową otworzy tu Orlen. natomiast jeśli chodzi o cantrum handlowe, to mamy najemców na 80 proc. powierzchni – mówi Paweł Korzybski odpowiedzialny za marketing inwestycji. Firma nie zdradza cen najmu. - W przypadku każdego lokalu prowadzimy indywidualne ustalenia – informuje Paweł Korzybski.

Inwestycja Rondo Hakena Park to kolejna inwestycja w rejonie dawnej szczecińskiej cukrowni. Osiedle mieszkaniowe oraz budynki biurowe stawia w jej miejscu firma Alsecco. Dużym terenem obok dysponuje gorzowski Budnex.

mab

Tematy: Szczecin (596) | inwestycja (310) | budownictwo (116) | handel (52) | DNHS (4) |
aktualizowano: 2019-01-14 11:06
Wszystkich rekordów: