Informacje

Informacje 2019-01-14

Zachodniopomorski bank zmienia oblicze w sieci

Z początkiem roku wystartowała nowa strona internetowa GBS Banku.

Nowa strona GBS Banku /fot.: mat. GBS Banku / Nowa strona GBS Banku /fot.: mat. GBS Banku /

W 2018 roku strona gbsbank.pl zanotowała ok. miliona sesji. W 2019 ma być ich jeszcze więcej, wzrośnie też liczba użytkowników odwiedzających bank za pomocą telefonu. W tej sytuacji jedyny bank z centralą na Pomorzu Zachodnim zdecydował się odświeżyć swoją witrynę.

- Postawiliśmy na responsywność, intuicyjność i prostotę. Klient w dwóch krokach może znaleźć  bankomat bezprowizyjny oraz zlokalizować najbliższą placówkę GBS Banku, a w nagłej sytuacji zalogować się do bankowości elektronicznej i wykonać przelew natychmiastowy. Dzięki zakładkom skierowanym do konkretnych grup klientów (klienci indywidualni, firmy i instytucje, wspólnoty mieszkaniowe, rolnicy), użytkownicy będą mogli łatwo znaleźć adresowaną do nich ofertę. Jesteśmy pewni, że pozytywnie wpłynie to na poprawę szybkości dotarcia do poszukiwanych informacji - mówi Jadwiga Szymczak, wiceprezes zarządu GBS Banku ds. sprzedaży.

– Bankowość mobilna jest już nawet nie tyle standardem, co realną alternatywą dla klasycznej bankowości internetowej. W sześciu dużych bankach klienci logują się już częściej z poziomu smartfona niż komputera PC. Są to co prawda dane, które mogą charakteryzować się zmiennością, bo obejmują tylko jeden miesiąc, ale nie należy oczekiwać, by trend ten miał się w przyszłości odwrócić. Wręcz przeciwnie, liczba logowań z poziomu urządzeń mobilnych będzie rosła – wskazuje Wojciech Boczoń, analityk serwisu Bankier.pl. -  Smartfony nosimy cały czas przy sobie – większość z nas woli wyjść z domu bez portfela niż bez telefonu. Smartfon daje nam wgląd w swoje finanse w każdej chwili. Dodatkowym atutem bankowości mobilnej są płatności – zbliżeniowe lub z użyciem kodów.

Wykonawcą nowej strony GBS Banku jest firma Trol Intermedia z Wronek. Obecnie bank pracuje nad nowymi wersjami aplikacji na systemy Android i iOS.

GBS Bank z centralą w Barlinku ma 13 placówek w województwie zachodniopomorskim i lubuskim. Suma bilansowa banku sięga prawie 983 mln zł, a wartość depozytów przekracza 850 mln zł.

SG

Tematy: GBS Bank (24) |
aktualizowano: 2019-02-08 18:31
Wszystkich rekordów: