Informacje

Informacje 2018-11-21

Zachodniopomorska firma z duńską nagrodą

Kolejna zachodniopomorska firma wyróżniona za promocję duńskiego eksportu i dobrych praktyk biznesowych. Zlokalizowana w Stargardzie Specma specjalizuje się w produkcji zespołów hydraulicznych, a na Pomorzu Zachodnim jest obecna już od ponad 9 lat.

Przedstawiciele firmy Specma z duńskimi wyróżnieniami /fot.: mat. Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego / Przedstawiciele firmy Specma z duńskimi wyróżnieniami /fot.: mat. Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego /

Specma oferuje elementy hydrauliczne, węże i płynyw oraz centralne smarowanie dla producentów, dostawców usług, importerów maszyn i rynku wtórnego. Specma swoją działalność na Pomorzu Zachodnim rozpoczęła pod koniec 2009 roku w Goleniowie. Przedsiębiorstwo założono z myślą o wsparciu jednego z głównych klientów - Cargotec Corporation, który przenosił na Pomorze Zachodnie swoją działalność z Finlandii. Dziś wśród jej klientów są również takie globalne marki jak Volvo Construction Equipment - VCE i Rolls Royce Marine. W 2013 roku Specma otworzyła pierwszy zakład w Stargardzie, do którego została przeniesiona cała produkcja i wszystkie operacje. Już po roku obok pierwszej hali produkcyjnej (1000 m kw.) wybudowaną kolejną, dostosowując park maszynowy i magazyn do najnowszych standardów. Obecnie na powierzchni 2,7 tys. m kw. firma Specma zatrudnia 89 pracowników, a niebawem zakończą się kolejne inwestycje w dodatkowe przestrzenie produkcyjne (5 tys. m kw.) i biura (750 m kw.).

Dyplom Duńskiego Stowarzyszenia Eksportu i Medal Honoru Księcia Henryka, którymi uhonorowana została firma, przyznawany jest firmom lub osobom, które wykazują wyjątkowy wysiłek w promowaniu duńskich produktów i usług za granicą.
- To kolejny pozytywny sygnał płynący do nas z Danii i docenienie dobrego klimatu dla biznesu, jaki zbudowaliśmy na Pomorzu Zachodnim. Duńska Nagroda Królewska to zaszczyt i wyróżnienie dla stargardzkiej firmy, jej pracowitej i pomysłowej załogi, ale także umocnienie pozytywnych relacji naszego regionu z Danią – komentuje marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Pierwszą firmą z pomorza Zachodniego, która otrzymała tą nagrodę był szczeciński BIC Electric. Pomorze Zachodnie z inwestycjami wartymi ponad 1 mld zł jest drugim regionem w Polsce po Mazowszu (inwestycje warte ponad 2,2 mld zł) najchętniej wybieranym przez duński biznes. Duńczycy, to zaraz po Niemcach najchętniej inwestująca w Zachodniopomorskiem nacja. Wśród tych największych inwestycji są m.in. DGS (2 tys. pracowników), ESPERSEN (blisko 2,5 tys. pracowników), KK Wind Solutions (550 pracowników), 3Shape, JVP Steel, Ferrosan. Zachodniopomorskie firmy co roku eksportują do Danii towary warte blisko miliard zł.

SG

Tematy: nagroda (44) | Stargard (23) | Dania (14) | Specma (2) |
aktualizowano: 2018-12-13 21:44
Wszystkich rekordów: