Informacje

Informacje 2017-12-27

Zabezpieczą brzeg morski koło Dziwnowa i Rewala

Z firmą Hydrobud Urząd Morski podpisał pierwszą z większych umów w ramach wartego 53 mln zł projektu „Zabezpieczenie zagrożonych odcinków zachodniego wybrzeża”.
Spółka Hydrobud zabezpieczała już m. in. brzeg w Dźwirzynie. Teraz umocni brzegi koło Rewala i Dziwnowa /fot.: Mat. phu-hydrobud.pl / Spółka Hydrobud zabezpieczała już m. in. brzeg w Dźwirzynie. Teraz umocni brzegi koło Rewala i Dziwnowa /fot.: Mat. phu-hydrobud.pl /
Jak informuje w komunikacie Urząd Morski w Szczecinie, umowa została podpisana w połowie grudnia. 
 
Hydrobud umocni brzeg morski w okolicy Dziwnowa oraz Rewala. Chodzi o zabezpieczenie 3 km brzegu na odcinku Dziwnówek – Dziwnów oraz ok. 1,5 km pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem.
 
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Hydrobud Adam Dzik z Ustronia Morskiego ma usunąć i zbudować nowe ostrogi brzegowe oraz zbudować opaski brzegowe. Wartość robót oszacowano na 20 mln zł. Prace mają być zakończone do 30 października 2018. W czasie wakacji od lipca do sierpnia wykonawca ma zrobić przerwę w robotach.
 
UM wyjaśnia, że projekt „Zabezpieczenie zagrożonych odcinków zachodniego wybrzeża”, realizuje w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość całego projektu to ok. 53 mln zł, z czego dofinansowanie UE wynosi ok. 45 mln zł.
 
Firma budowlana Hydrobud z Ustronia Morskiego działa od 2002 r. Specjalizuje się w budowach hydrotechnicznych. Ma na swoim koncie realizacje inwestycji wartych ponad 100 mln zł. Buduje porty i przystanie jachtowe, żeglarskie, rybackie, pomosty, mola. Remontuje i buduje nabrzeża portowe, Wykonuje ostrogi portowe, opaski brzegowe. Spółka budowała m. in. basen rybacki w Kołobrzegu. Modernizowała przystań w Chłopach. Rozbudowywała falochrony w Rowach, Jarosławcu, Dźwirzynie, umacniała klify w Niechorzu
 
ata
 
aktualizowano: 2018-01-15 18:31
Wszystkich rekordów:

Społeczność