Informacje

Informacje 2020-04-29

Z Wizz Air do Lwowa od lipca

Dwa razy w tygodniu ze Lwowa do Szczecina i z powrotem. Takie połączenie uruchamia od 3 lipca węgierski przewoźnik z lotniska w Goleniowie.

Samoloty linii Wizz Air z pasażerami z Ukrainy będą od lipca lądować w Goleniowie /fot.: Wizz Air / Samoloty linii Wizz Air z pasażerami z Ukrainy będą od lipca lądować w Goleniowie /fot.: Wizz Air /

W poniedziałki z samego rana wylot ze Lwowa do Szczecina i powrót na Ukrainę. Tak samo w piątek. Takie ułożenie siatki połączeń ma być ułatwieniem dla pracujących w regionie obywateli Ukrainy i okazją dla mieszkańców Pomorza Zachodniego do weekendowej wycieczki. Ceny biletów rozpoczynają się od 109 złotych w jedną stronę. Węgierski, niskokosztowy przewoźnik będzie obsługiwał linię dysponującym 180 miejscami samolotem Airbus A-320.

- Za tym połączeniem lobbowaliśmy od dłuższego czasu, rozmawialiśmy z kilkoma przewoźnikami i cieszę się, że Wizz Air zdecydował się na ten krok. W tych trudnych czasach, to bardzo dobra wiadomość, na którą z utęsknieniem wyczekiwali przedsiębiorcy – powiedział marszałek wojewóztwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Mam nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na uruchomienie lotów zgodnie z założeniami.

- Współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Wizz Air opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż w przypadku sukcesu trasy do Lwowa, w przyszłości  pojawią się kolejne – powiedział Maciej Dziadosz, prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Uruchomieniu nowego połączenie pomogła decyzja Wizz Air, który w lipcu na lotnisku we Lwowie uruchamia swoją nową bazę.
– Z przyjemnością ogłaszamy rozwój naszej ukraińskiej siatki połączeń, wdrażając jednocześnie zwiększone środki w zakresie zdrowia. Dzisiejsze wydarzenie to kolejny kamień milowy w historii WIZZ na Ukrainie – ogłoszenie otwarcia bazy we Lwowie oraz uruchomienie 5 nowych tras od lipca. Ponadto ogłaszamy 2 nowe trasy do Charkowa. Ta inwestycja podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie w tym kraju – mówi George Michalopoulos, dyrektor handlowy w Wizz Air.

Wizz Air obsługuje już loty z Goleniowa do Bergen, Oslo Torp i Stavanger. Obecnie z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów swoje rozkładowe połączenia oferuje pięciu Przewoźników (PLL LOT, Ryanair, Norwegian, Wizz Air oraz SAS), na 12 trasach.

SG

Tematy: Goleniów (56) | Wizz Air (2) |
aktualizowano: 2020-06-03 11:08
Wszystkich rekordów:

Społeczność