Informacje

Informacje 2017-04-28

Wirtualna rzeczywistość i geologiczne eksponaty

Takie atrakcje, oprócz rozmów o biznesie i wymiany kontaktów z innymi przedsiębiorcami czekały na uczestników kwietniowego spotkania fundacji Silny Szczecin.

Spotkanie Fundacji Silny Szczecin /fot.: mab / Spotkanie Fundacji Silny Szczecin /fot.: mab /
Spotkanie Fundacji Silny Szczecin  /fot.: mab /
Spotkanie Fundacji Silny Szczecin
/fot.: mab /
Spotkanie Fundacji Silny Szczecin  /fot.: mab /
Spotkanie Fundacji Silny Szczecin
/fot.: mab /
Spotkanie Fundacji Silny Szczecin  /fot.: mab /
Spotkanie Fundacji Silny Szczecin
/fot.: mab /

27 kwietnia w nowym budynku Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego spotkali się przedsiębiorcy i menedżerowie, którym bliska jest idea współpracy, wymiany doświadczeń i sprawdzonych kontaktów oraz kwestia rozwoju stolicy Pomorza Zachodniego. Zaczęło się od zwiedzania Muzeum Geologicznego i prezentacji wydziału, w towarzystwie dziekana, prof. Marka Dutkowskiego.

Nie zabrakło też prezentacji związanych z biznesem. Beata Borysiewicz, wiceprezes firmy Mentor opowiedziała o 15-letniej drodze firmy do jej dzisiejszej pozycji (jej pracownie językowe, monitory multimedialne i systemy głosowań wykorzystywane są w szkołach, na uczelniach i w urzędach w całej Polsce). Jan Filipowiak, prezes Pixel Legend opowiedział jak dzięki technologii 3D zwizualizować sobie dom, osiedle lub średniowieczne miasto. Uczestnicy spotkania mogli, dzięki goglom do wirtualnej rzeczywistości, na własnej skórze poczuć efekty pracy szczecińskich programistów i grafików.

Prezentacją praktyczną okazał się catering w wykonaniu studia kulinarnego Bataty, które również przyłączyło się do Silnego Szczecina.

Silny Szczecin stworzył Adam Grabowski, właściciel firmy Wild Moose, a prywatnie miłośnik stolicy Pomorza Zachodniego. Kolejne spotkanie planowane jest na czerwiec. Więcej informacji znaleźć można na stronie fundacji: silny-szczecin.pl

mab

Tematy: Silny Szczecin (2) |
aktualizowano: 2017-05-15 12:42
Wszystkich rekordów:

Społeczność