Informacje

Informacje 2017-09-11

W Posejdonie za dwa lata będą programować

Ponad 3 tys. m kw. na trzecim piętrze biurowca, w który zmieni się dawny Posejdon zajmie szczecińska firma brightONE. Pozwoli jej to za dwa lata niemal podwoić zatrudnienie do ok. 500 osób.

Jakub Borowczyk, prezes brightONE na placu budowy nowej części kompleksu Posejdon  /fot.: mab / Jakub Borowczyk, prezes brightONE na placu budowy nowej części kompleksu Posejdon /fot.: mab /
Przebudowywany dawny Posejdon stanie się częścią nowoczesnego kompleksu  /fot.: mab /
Przebudowywany dawny Posejdon stanie się częścią nowoczesnego kompleksu
/fot.: mab /
Jakub Borowczyk, prezes brightONE i Marcin Woźniak, członek zarządu Porto ogłaszają decyzję o najmie biur dla brightONE w Posejdonie  /fot.: mab /
Jakub Borowczyk, prezes brightONE i Marcin Woźniak, członek zarządu Porto ogłaszają decyzję o najmie biur dla brightONE w Posejdonie
/fot.: mab /
BrightONE przeprowadzi się z Oxygena do budowanego przy Bramie Portowej kompleksu biurowo-usługowo-hotelowego Posejdon
 
To już oficjalna informacja. Ogłosili ją w poniedziałek przedstawiciele spółek brightONE oraz Porto (inwestor prowadzący projekt budowy kompleksu biurowo-usługowo-hotelowego Posejdon przy Bramie Portowej).
 
- Nasza firma wywodzi się ze Szczecina. Rozwija się, jest stabilna. Dlatego na kolejne lata zawieramy kontrakt nie tylko z Posejdonem, ale i Szczecinem – mówi Jakub Borowczyk, prezes brightONE. 
 
Spółka zajmie prawie jedną piątą część powierzchni biurowej Posejdona. Na trzecim piętrze będzie miała m. in. open space z zapleczem socjalnym i 600-metrowym tarasem. 
 
Jak mówi Jakub Borowczyk, tak wcześnie zdecydowali się na tę decyzję (Posejdon ma być oddany w lipcu 2019 r., a umowa najmu rozpoczyna się w październiku 2019), by mieć wpływ na organizację i wyposażenie nowej siedziby.
 
- Chcemy mieć idealnie dopasowane miejsce. Tak, by przestrzeń rozbudzała kreatywność – mówi. - Nasi pracownicy będą mieli komfort pracy w prestiżowym miejscu.   
 
Podkreśla, że biuro w takim kompleksie daje im rozmaite korzyści – np. nie wymaga tworzenia własnej sali konferencyjnej, bo będzie tam można korzystać z zaplecza konferencyjnego Posejdona.
 
BrightOne to firma z branży ICT (nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych).  Pracuje dla globalnych klientów m. in. z branży motoryzacyjnej, lotniczej. Specjalizuje się w technologiach embedded (wbudowanych systemach specjalistycznych). 
 
Jakub Borowczyk obrazowo tłumaczy, że ich produkty wykorzystują znane marki np. w komputerach pokładowych aut (w nawigacji, radiach itd.). Z innych korzystają firmy ratownictwa lotniczego – np. do kontaktu między pilotem, a zawieszonym na linie ratownikiem poza śmigłowcem. Kluby piłkarskie testują ich systemy do monitorowania parametrów zawodników. Szczecińska firma pracuje m. in. nad systemami do aktywnego wspierania kierowców oraz systemami do aut samojezdnych.
 
Obecnie w Szczecinie spółka zatrudnia ok. 250 osób.
 
BrightONE to pierwsza spółka, która zdecydował się na najem biur w Posejdonie. Łącznie w kompleksie będzie ok. 50 tys. m kw., z czego biura i hotele (Courtyard by Marriott i Moxy) zajmą ok. 30 tys. m kw. Będzie także ponad 3 tys. m kw handlowo-usługowych (m. in. Lidl i Super-Pharm) oraz centrum kongresowe na 1000 osób.
 
Budowany nakładem ok. 220 mln zł kompleks Posejdon jest już w ok. 60 proc. wynajęty.
 
- Bardzo zaawansowane są już rozmowy z kolejnymi firmami – mówi Marcin Woźniak, członek zarządu spółki Porto.
 
ata
Tematy: biurowce (25) | Posejdon (4) | Porto (2) | brightOne (2) |
aktualizowano: 2017-09-25 06:52
Wszystkich rekordów:

Społeczność