Informacje

Informacje 2018-08-10

W Oxygenie wynajęli 1,5 tys m kw. biur

Szczeciński biurowiec należący do firmy EPP zyskał nowego najemcę z sektora finansowego. Powierzchnię biur powiększył też jeden z dotychczasowych lokatorów

Biurowiec Oxygen w Szczecin /fot.: mat. firmy EPP / Biurowiec Oxygen w Szczecin /fot.: mat. firmy EPP /

Bank Citi Handlowy otworzy na 7. piętrze biurowca prestiżowy oddział dla klientów Citigold. Placówka zostanie przeniesiona z biurowca Pazim przy pl. Rodla 8. Bank wprowadzi się do budynku przy ul. Malczewskiego w najbliższych tygodniach i zajmie 518 m kw.

Na rozszerzenie dotychczasowej współpracy z EPP zdecydowała się od sierpnia firma DGS Business Services Sp. z o.o. będąca częścią globalnej organizacji DGS, należącej do duńskiej Grupy kapitałowej William Demant, która zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz interaktywnych urządzeń komunikacyjnych. Spółka wynajęła dodatkowe blisko tysiąc m kw., powiększając tym samym swoje biuro do ponad 5,2 tys. m kw.

– Nasza firma funkcjonuje w Polsce of 2007 r., a w biurowcu Oxygen, w którym mieści się nasze wyspecjalizowane centrum usług wspólnych, jesteśmy od 2015 r. W związku z dynamicznym rozwojem w ciągu ostatnich kilku lat nasz zespół bardzo się rozrósł – zaczynaliśmy od 50 osób, a teraz jest nas już ponad 300. Nieustannie planujemy też nowe zatrudnienia – mówi Maciej Prusinowski, dyrektor Centrum Usług Wspólnych DGS Business Services. I dodaje: – Możliwość powiększenia wynajmowanej przestrzeni biurowej w ramach tego samego budynku to dla nas doskonałe rozwiązanie.

Sylwia Piechnik, head of office leasing w EPP dodaje: – Umowy najmu podpisane z Citi Handlowy i firmą DGS potwierdzają, że na szczecińskim rynku wciąż istnieje zapotrzebowanie na wysokiej klasy, dobrze usytuowaną powierzchnię biznesową. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju firm, w tym sektora usług dla biznesu, można się spodziewać, że w najbliższych latach trend ten się utrzyma i popyt na przestrzeń biurową w stolicy województwa zachodniopomorskiego będzie wzrastał.

Oxygen to dziewięciokondygnacyjny budynek klasy A. Obiekt oferuje łącznie ponad 14 tys. m kw. powierzchni pod wynajem. Wśród najemców są m.in. infinIT Codelab, Macrobond, PKO BP, Medicover, Yara i Diebold Nixdorf BPO.

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto. Jej portfel obejmuje 18 obiektów handlowych, sześć biurowych oraz dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 790 tys. m kw. Projekty EPP zlokalizowane są w 19 największych miastach w Polsce. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) i Luksemburgu (Euro MTF).

mab

Tematy: DGS Business Services (8) | Oxygen (8) | EPP (1) | Bank Citi Handlowy (1) |
aktualizowano: 2018-09-06 10:57
Wszystkich rekordów: