Informacje

Informacje 2017-06-26

W Koszalinie zainwestują ponad 9 mln zł

Tyle łącznie kosztować będą przedsięwzięcia dwóch firm, które otrzymały pozwolenia na działalność w tamtejszej strefie ekonomicznej: budowa nowego zakładu produkcji regranulatów z tworzyw sztucznych oraz powiększenie fabryki okien i drzwi.

Podstrefa Koszalin SSSE /fot.: PARR S.A. / Podstrefa Koszalin SSSE /fot.: PARR S.A. /

20 czerwca zezwolenia na działalność w koszalińskiej podstrefie Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odebrali właściciele dwóch firm. Pierwszy inwestor to Zakład Usługowy Recyklon Piotr Radosz Sp. J., który działa od 2005 roku i eksportuje swoje wyroby do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Litwy i Szwecji. W ramach nowej inwestycji zainwestuje 7,6 mln zł i wybuduje zakład produkcji regranulatu z odpadów tworzyw sztucznych takich jak folia po opakowaniach. Regranulat stanowi alternatywę dla droższego tworzywa pierwotnego wykonanego z ropy naftowej w rafineriach. Firma zamierza także poszerzyć spektrum wykorzystywanych odpadów – dzięki nowoczesnej technologii będzie w stanie przetwarzać odpady tzw. trudnoprzetwarzalne. W zakładzie pracować ma ponad 40 osób.

Dla kolejnej firmy - Q4SASH Windows Sp. z o.o. jest to już drugie zezwolenie strefowe na terenie Podstrefy „Koszalin”. Do tej pory zainwestowała ona w tym miejscu przeszło 6 mln zł. Nowy projekt inwestycyjny polegać będzie na rozbudowie istniejącego zakładu stolarki drzwiowej i okiennej i szacowany jest na wartość 1,75 mln zł. Zwiększy się też zatrudnienie, docelowo w zakładzie ma pracować przeszło 80 osób. Dzięki temu firma, której produkty w 100 proc. trafiają do Wielkiej Brytanii, chce zwiększyć swoje obecne zdolności produkcyjne.

Podstrefa „Koszalin” została utworzona w 2003 r. na 22 hektarach i dziś, zajmując powierzchnię ponad 150 hektarów, jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Koszalinie wydano już łącznie 27 zezwoleń dla firm, które zainwestowały blisko 270 mln zł i zatrudniają 1,3 tys. osób.

mab

Tematy: inwestycja (307) | przemysł (79) | strefa ekonomiczna (31) | Koszalin (27) | Słupska SSE (7) |
aktualizowano: 2017-07-04 07:15
Wszystkich rekordów:

Społeczność