Informacje

Informacje 2020-04-01

W GBS Banku sytuacja jest stabilna. Zarząd przyjął zasady wsparcia dla przedsiębiorców oraz osób prywatnych [BIZNES W CZASACH ZARAZY]

Jak firmy i przedsiębiorcy radzą sobie w czasach epidemii? Jakie mają problemy a jakie nadzieje? W cyklu Biznes w czasach zarazy pytamy przedsiębiorców i menedżerów o to jak funkcjonują ich firmy w tym trudnym okresie. O funkcjonowaniu GBS Banku mówi Jadwiga Szymczak, wiceprezes banku.

Szczeciński oddział GBS Banku /fot.: GBS Bank / Szczeciński oddział GBS Banku /fot.: GBS Bank /

Jadwiga Szymczak, wiceprezes GBS Banku:

" - Sytuacja GBS Banku jest stabilna i robimy wszystko, by tak pozostało.

W połowie marca zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania wypłatą gotówki w naszych bankomatach, jednak stan na ten dzień nie odbiegał mocno od standardów, z jakimi mieliśmy do czynienia już w historii. Po kilku dniach i liczba klientów korzystających z bankomatów i oddziałów stacjonarnych unormowała się.

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stóp procentowych o 0,5 pkt. spowodowała osłabienie złotówki i zwiększone zainteresowanie wypłatami walutowymi. Szczególnie euro i dolarów. Jeśli chodzi o klientów finansowanych przez bank, wypracowaliśmy możliwość skorzystania przez nich z wakacji kredytowych, uproszczenia procesów i narzędzia wsparcia w tym trudnym czasie. Zarząd GBS Banku podjął już stosowną uchwałę i przyjął zasady wsparcia dla przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Jeśli chodzi o szczegóły, zapraszam na stronę banku lub do kontaktu telefonicznego. Zachęcam wszystkich klientów do skorzystania z bezgotówkowych form płatności oraz do kontaktu z bankiem, o ile to możliwe, przez kanały zdalne. "

 

Not. mab

aktualizowano: 2020-05-14 09:52
Wszystkich rekordów:

Społeczność