Informacje

Informacje 2018-07-17

W Bangalore produkują jak w Szczecinie

Szczeciński odział KK Wind Solutions, duńskiego wytwórcy systemów sterowania do turbin wiatrowych,  coraz więcej produkuje, a jego doświadczenia wykorzystane zostały do uruchomienia fabryki w Indiach.

Otwarcie nowej hali KK Wind Solutions Polska. Od lewej: Thomas R. Olsen, dyrektor ds. operacyjnych, Karsten Okholm Larsen, wiceprezes, Soren Just, dyrektor finansowy, Alicja Stępień, kierownik Działu Finansowego  /fot.: mat. KK Wind Solutions Polska / Otwarcie nowej hali KK Wind Solutions Polska. Od lewej: Thomas R. Olsen, dyrektor ds. operacyjnych, Karsten Okholm Larsen, wiceprezes, Soren Just, dyrektor finansowy, Alicja Stępień, kierownik Działu Finansowego /fot.: mat. KK Wind Solutions Polska /

Wakacje zaczęły się dla KK Wind Solutions oddaniem do użytku kolejnej hali przy ulicy Goleniowskiej. Nowy obiekt o powierzchni 3,5 tys. m kw. połączony jest z już istniejącą halą otwartą niespełna trzy lata temu. Ok. 2 tys. m kw. z tego stanowi powierzchnia produkcyjno – magazynowa. W nowej hali znalazła się również nowoczesna stołówka, szatnie dla pracowników oraz pomieszczenia biurowe i przestrzenna recepcja wyposażona w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Jak przekonuje Angelika Muchowska, HR communication specialist w KK Wind Solutions Polska, jest to niezwykle ważne miejsce w firmie: - Odbywa się tam ustalanie i koordynowaniu wizyt klientów, koordynacja działań z centralą firmy w Danii i z zakładem w Indiach, tam przychodzą kandydaci do pracy.


Nowa hala KK Wind Solutions Polska | mat. KK Wind Solutions Polska

Nowa hala powstała w związku z rosnącą liczbą zamówień od klientów, wśród których są Siemens i Vestas – potentaci w branży systemów kontrolnych w energetyce wiatrowej. Oprócz części produkcyjnej intensywnie rozwijają się obszary R&D. Firma zatrudnia m.in. inżynierów elektryków i mechaników, a także pracowników do działów jakości, logistyki oraz inżynierii produkcji. Od niedawna w polskiej siedzibie odbywają się też rekrutacje specjalistów i menedżerów zajmujących się sprawami dotyczącymi wszystkich oddziałów KK Wind Solutions, w tym otwartym w ubiegłym roku oddziałem produkcyjnym w indyjskim Bangalore.

- Wzorem przy tworzeniu tamtejszego zakładu był nasz oddział w Szczecinie, w którym produkujemy w systemie lean management – mówi Angelika Muchowska.

KK Wind Solutions działa w Szczecinie od 15 lat. Obecnie firma zlokalizowana jest przy ulicy Goleniowskiej, gdzie posiada 15 tys. m kw. Oraz w dwóch halach na terenie North West Logistic Parku (w sumie 8,4 tys. m kw). Firma zatrudnia w Szczecinie ok. 600 osób. Kieruje nią Karsten Omann, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego KK Wind Solutions Polska.

W skali globalnej KK Wind Solutions dostarcza kompleksowe systemy kontrolne i systemy oraz podsystemy zarządzania oraz monitoringu turbiny. KK Wind Solutions ma siedzibę główną w Danii, zakłady produkcyjne w Szczecinie i w Indiach oraz biura sprzedaży w Niemczech, Szanghaju i Stanach Zjednoczonych.

KK Wind Solutions jest częścią grupy kapitałowej kk-group, która obejmuje wszystkie działania KK Wind Solutions oraz jej podmiotów. Właścicielem kk-group jest Solix Group.

mab

Tematy: Szczecin (594) | przemysł (82) | KK Wind Solution Polska (9) | energetyka wiatrowa (4) |
aktualizowano: 2018-09-06 10:56
Wszystkich rekordów: