Informacje

Informacje 2018-12-07

Tysiąc pracowników w Zalando

Internetowy dostawca ubrań, butów i akcesoriów oficjalnie oddał do użytku centrum logistyczne pod Gryfinem.  Obecnie pracuje tam ok. tysiąca osób. Obiekt obsługiwać będzie dostawy do klientów z 17 krajów.

Centrum Zalando w Gardnie /fot.: mat. Fiege / Centrum Zalando w Gardnie /fot.: mat. Fiege /

Centrum zlokalizowane w parku przemysłowym Gardnie ma 130 tys. m. kw. powierzchni i należy do największych obiektów logistycznych w Polsce. Wyposażone jest w najnowocześniejsze rozwiązania intralogistyczne, w tym dwie pięciopoziomowe wieże wysokiego składowania, które mogą pomieścić do kilkunastu milionów sztuk towaru. Wysoki poziom automatyzacji zapewniają cztery sortowniki marki Optimus Sorters, które sortują produkty pod konkretne zamówienie. Centrum zarządzane jest przez zewnętrznego podwykonawcę – firmę FIEGE, która na potrzeby obsługi centrum zatrudnia już około tysiąca pracowników. Obiekt obsługiwać będzie zamówienia z 17 europejskich rynków, głównie z Polski, Niemiec, Austrii, Austrii, Szwajcarii, Holandii i krajów nordyckich.

Prace budowlane w centrum rozpoczęły się w sierpniu 2016 roku, a pierwsza przesyłka została wysłana z końcem ubiegłego roku. Obiekt zaopatrywał też sieć logistyczną Zalando podczas tegorocznego, rekordowego dla Zalando Black Friday.
Zalando przygotowuje się do otwarcia kolejnych dwóch centrów w Polsce: pod Łodzią i w Olsztynku, obsługującego dostawy klubu zakupowego Zalando Lounge. Uruchomienie obu obiektów planowane jest na 2019 rok.

Zalando jest internetową platformą oferującą buty, odzież, akcesoria i produkty kosmetyczne z darmową dostawą i zwrotem. W asortymencie znajduje się blisko 2 tys. marek zarówno znanych na całym świecie, produktów lokalnych projektantów, a także marek własnych. Firma ma siedzibę w Berlinie.

Dostawca logistyczny FIEGE dysponuje powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln m kw. i zatrudnia prawie 13 tys. pracowników na całym świecie. Posiada 200 placówek w 15 krajach. Na polskim rynku Grupa FIEGE obecna jest od 1997 roku i zatrudnia ponad tys. osób. Obsługuje prawie 400 tys. m² powierzchni magazynowej i świadczy usługi dla różnych branż - m.in. e-commerce, modowej, przemysłowej, motoryzacyjnej, oponiarskiej, farmaceutycznej, sprzedaży detalicznej, chemii gospodarczej oraz FMCG.

mab

Tematy: Gryfino (17) | branża e-commerce (6) | Zalando (2) |
aktualizowano: 2018-12-13 21:45
Wszystkich rekordów: