Informacje

Informacje 2018-10-23

Twórcy HRlink.pl w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Szczecińska firma IT należąca w części do giełdowej Agory znalazła się w 19. edycji publikowanej corocznie listy 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej.

Szefowie Online Technologies HR Sp. z o.o. Od lewej: Arkadiusz Kuchto, prezes zarządu, Anna Kozłowska, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Projektów, Krzysztof Giers, dyrektor IT  /fot.: mat. Online Technologies HR / Szefowie Online Technologies HR Sp. z o.o. Od lewej: Arkadiusz Kuchto, prezes zarządu, Anna Kozłowska, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Projektów, Krzysztof Giers, dyrektor IT /fot.: mat. Online Technologies HR /

Sztandarowym produktem Hrlink.pl firmy jest aplikacja do masowej publikacji ogłoszeń i rekrutacji online. Firma sprzedaje je w modelu abonamentowym firmom prowadzącym rekrutację. Na pomysł stworzenia tego narzędzia wpadł w 2010 roku Arkadiusz Kuchto, absolwent informatyki na Politechnice Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny). Pomysł przedstawił trzem innym partnerom, którzy działali w różnych branżach. W czwórkę założyli spółkę z prywatnych środków i przez dwa lata rozwijali narzędzie.

Wraz z rozwojem biznesu klienci zgłaszali dodatkowe potrzeby w zakresie całości procesu rekrutacji. Założyciele chcieli w związku z tym zwiększyć  skalę prowadzonego biznesu.  W tym celu szukali inwestora – w efekcie w sierpniu 2012 roku znaleźli Agorę SA. W ramach umowy inwestycyjnej powstała spółka z sześcioosobowym zespołem. Agora objęła pakiet mniejszościowy zapewniając spółce środki na rozwój, pozostawiając pełną samodzielność i decyzyjność w zakresie zarządzania i strategii rozwoju w rękach założycieli.

Obecnie większościowym udziałowcem jest Arkadiusz Kuchto, który odpowiada za strategię rozwoju spółki i decyduje o kluczowych działaniach firmy.

- Agora była inwestorem finansowym do przełomu lat 2014 i 2015.  Od tamtego czasu HRlink rośnie organicznie osiągając średnią wzrostu rocznych przychodów na poziomie 466 proc. w latach 2014 - 2017 co sprawiło, że dzisiaj jesteśmy w rankingu Deloitte. W 2018 rośniemy szybciej niż średnia wzrostu z ostatnich czterech lat, co daje nam silne przekonanie, że za rok będziemy jeszcze wyżej na liście w rankingu – informuje Alina Michałek, Expert HR w Online Technologies HR Sp. z o.o. W tegorocznej edycji szczecińska firma uplasowała się na miejscu 26.

2017 rok spółka zamknęła z ok. 2,78 mln zł przychodów i zyskiem netto na poziomie ok. 102 tys. zł.

Ranking DeloitteTechnology Fast 50 Central Europe to zestawienie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie Europy Środkowej. Kryteria szczegółowe dla firm w kategorii głównej to działalność na rynku co najmniej od czterech lat (brano pod uwagę przychody z lat 2014-2017) I osiąganie przychodów operacyjnych nie mniejszych niż 50 tys. euro w roku 2014, 2015, 2016 oraz przychodu w roku bieżącym (2017) nie mniejszego niż 100 tys. euro.

W głównej kategorii „Fast 50” znalazło się 18 firm z Polski. Najwyżej z nich (7. pozycja w rankingu) znalazła się  białostocka Tenderhut, która od lutego tego roku rozwija w Szczecinie swoje trzecie w Polsce centrum programistyczne.

mab

Tematy: Deloitte (38) | HRlink.pl (1) |
aktualizowano: 2018-11-14 07:17
Wszystkich rekordów: