Informacje

Informacje 2018-02-07

Terminal cargo powstanie przy lotnisku w Goleniowie

Jeszcze w tym roku Waimea Holding S.A.  planuje rozpoczęcie inwestycji. Jej wartość szacuje na ponad 30 mln zł. Terminal cargo przy Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów ma być gotowy w 2019 r.
 
Tak ma wyglądać terminal cargo przy lotnisku w Goleniowie. WIZUALIZACJA /fot.: Mat. Waimea Holding / Tak ma wyglądać terminal cargo przy lotnisku w Goleniowie. WIZUALIZACJA /fot.: Mat. Waimea Holding /
Przy lotnisku powstanie Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Spółka celowa grupy kapitałowej Waimea już podpisała list intencyjny z Zarządem Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów  w sprawie zakupu gruntu (działek o powierzchni 4,5 ha) pod jego budowę. List strony podpisały już 31 stycznia, ale ujawniły 7 lutego.
 
- To bardzo ważna dla regionu inwestycja. Szczególnie teraz, gdy w regionie mamy coraz więcej firm e-commerce – uważa Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. O inwestycji poinformował w środę 7 lutego na konferencji w szczecińskim Radisson Blu. 
 
Waimea wyjaśnia, że nowoczesny terminal multimodalny o powierzchni  ok. 5 000  mkw. będzie stanowił integralną część infrastruktury  międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Będzie „spełniać najwyższe światowe standardy zapewniając kompleksową obsługę frachtu lotniczego. Inwestor finalizuje już rozmowy z operatorem handlingowym. W III kwartale tego roku zostanie wybrany generalny wykonawca i rozpocznie się budowa terminala. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku. Będzie to drugi terminal cargo realizowany w ramach Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych”.
 
Prezes Maciej Dziadosz podkreśla, że lokalizacja portu w Goleniowie stwarza szansę, by stał się on lotniczym HUB-em towarowym dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec. Wyjaśnia, że już dzisiaj przez port w Goleniowie transportowane są towary, które wymagają krótkiego, szybkiego terminu dostaw, nawet ładunki wyprodukowane w okolicy Berlina. 
 
Jak mówi Maciej Dziadosz, ze względu na swoje położenie port w Goleniowie nie ma takich ograniczeń jak lotniska w miastach lub na ich obrzeżach – nie ma tak wyśrubowanych norm hałasu i może wykorzystywać samoloty także w nocy. To zwiększa atrakcyjność goleniowskiego lotniska. 
 
- Tylko w 2017 r. poprzez goleniowskie lotnisko przetransportowano łącznie ok. 720 ton towarów - podał prezes portu lotniczego Szczecin-Goleniów. 
 
- Zarząd Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów z zadowoleniem i optymizmem patrzy na możliwość współpracy z firmą Waimea Holding S.A. Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego, którą czeka, w najbliższym czasie bardzo dynamiczny rozwój – podkreśla prezes Maciej Dziadosz.
 
Waimea Holding S.A. od 2010 r. specjalizuje się w budowie nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo. Ma na koncie już ponad 140 000 m kw. powierzchni magazynowej. W Szczecinie deweloper zrealizował m. in. North-West Logistic Park oraz North-West Logistic Park 1 i 2 przy ul. Kniewskiej. Terminal w Goleniowie będzie ich drugim terminalem cargo po otwartym w czerwcu 2017 r. w Rzeszowie-Jasionce.
 
ata
 
 
aktualizowano: 2018-03-01 07:24
Wszystkich rekordów: