Informacje

Informacje 2018-01-15

Szczecińska firma otworzyła oddział w Warszawie

INLOGIC projektuje i instaluje inteligentne systemy do budynków. Po ponad 20 latach działalności w Szczecinie otworzyła swój pierwszy oddział.
 
W warszawskim oddziale INLOGIC /fot.: Mat.www,inlogic.pl / W warszawskim oddziale INLOGIC /fot.: Mat.www,inlogic.pl /
- Działaliśmy głównie w województwie zachodniopomorskim, ale realizowaliśmy różne budowy na terenie całej Polski oraz w Szwecji. Z czasem brak miejsca do spotkań biznesowych, prezentacji czy po prostu bazy dla naszych pracowników w drugiej części Polski, był dosyć mocno odczuwalny, żeby nie powiedzieć nawet męczący – mówi Magdalena Bretes, rzeczniczka INLOGIC. - Dodatkowo z naszych obserwacji coraz mocniej wynikało, że ruch inwestycyjny w tamtym regionie był nieporównywalnie większy. Znaleźliśmy świetne i niekonwencjonalne miejsce o powierzchni 117 m kw. w Defabryce przy ul. Duchnickiej 3 w Warszawie. To dawna Fabryka Wynalazków Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Defabryka nie jest zwykłym centrum handlowym. Budynek jest postindustrialnym miejscem wystawienniczo-handlowym, który zrzesza ludzi kreatywnych, różnego rodzaju projektantów i twórców.
 
Defabryka. Tu mieści się oddział INLOGIC
 
Warszawski oddział działa od grudnia 2017 r. Obecnie trwa jego doposażanie. 
 
„Nasz oddział został utrzymany w prostej, ale eleganckiej stylistyce z wykorzystaniem drewnianych elementów oraz naturalnej cegły. Wewnątrz dominuje styl loftowy oraz kolorystka bieli i szarości. Duże przeszklenia zapewniają odpowiednie nasłonecznienie, a fabryczne lampy dodają aranżacji charakteru. Salon INLOGIC jest najlepszym miejscem do przetestowania nowoczesnych urządzeń, które mamy w ofercie. Ta inspirująca przestrzeń idealnie sprawdza się podczas spotkań z architektami, projektantami wnętrz oraz inwestorami” - wyjaśnia firma w komunikacie.
 
INLOGIC projektuje i instaluje inteligentne systemy do budynków (od jednorodzinnych po biurowce i zakłady produkcyjne) oparte na standardzie KNX. Nowoczesne instalacje sterują np. oświetleniem, ogrzewaniem, monitoringiem, klimatyzacją, alarmem i zabezpieczeniami, odladzaniem oraz innymi funkcjami. Dostosowują je do zmiennych warunków i potrzeb użytkowników budynku, optymalizują zużycie energii. Można nimi sterować także np. ze smartfona, tabletu czy laptopa.
 
Firma INLOGIC tworzyła takie systemy m. in. dla szczecińskich budynków: drukarni Booksfactory Print Group, siedziby IMS-Griffin. W województwie jej instalacje ma m. in. jedna z najnowocześniejszych obecnie w Polsce szkół podstawowych w Żukowie koło Sławna. 
 
- W Centrum Dialogu Przełomy zaprogramowaliśmy i uruchomiliśmy system zarządzania budynkiem BMS – mówi rzeczniczka.
 
INLOGIC działa też za granicą. Chwali się np. realizacjami w Szwecji dla inteligentnego osiedla Sannakajen w mieście Kristinehamn czy energooszczędnego domu na wodzie w Nacka.
 
- Początki firmy sięgają 1992 roku. INLOGIC działał wtedy w branży elektrycznej dla klientów prywatnych, jednak bez rozwiniętej automatyki budynkowej, jaką teraz mamy w ofercie – tłumaczy Magdalena Bretes.
 
Główna siedziba mieści się przy ul. Basenowej w Szczecinie, gdzie firm przeprowadziła się w 2013 roku. Prezesem firmy jest Tomasz Wieczorek.
 
Obecnie INLOGIC zatrudnia 50 pracowników (mobilna część szczecińskiej załogi pracuje także w Warszawie), w warszawskim oddziale na stałe zatrudnia kilka osób. 
 
ata
aktualizowano: 2018-02-06 11:41
Wszystkich rekordów:

Społeczność