Informacje

Informacje 2019-07-08

Świat Biznesu: wywiad z szefem Kongsberg Maritime Poland oraz dyskusja o pracownikach z Ukrainy

O tym jak w Szczecinie powstał oddział firmy należącej do norweskiej grupy o 200-letniej historii opowiada w najnowszym wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego Radosław Sochanowski, szef Kongsberg Maritime Poland.

Świat Biznesu nr 6-7/2019 Świat Biznesu nr 6-7/2019

Wywiad "w dwa ognie" w Świecie Biznesu jest okazją do poznania początków firmy w Polsce oraz do obecnej działalności Kongsberg Maritime Poland, której 240-szczeciński zespół wykonuje usługi serwisowe na statkach, projektuje nowoczesne systemy automatyki morskiej.

Na kolejnych stronach magazynu pada pytanie: Czy są nam potrzebni Ukraińcy? W 2018 r. powiatowe urzędy pracy zarejestrowały w Zachodniopomorskiem prawie 60 tysięcy oświadczeń pracodawców o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom. Większość to obywatele Ukrainy. Jakie są korzyści z ich pracy w polskiej gospodarce? Co utrudnia im pracę w naszym kraju? Na co skarżą się pracodawcy?

>>Przeczytaj/pobierz  Świat biznesu w wersji PDF<<W dyskusji o cudzoziemcach na rynku pracy uczestniczą: Edyta Ślęzak, koordynator działu ds. cudzoziemców Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie, Henryk Kołodziej, konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie i właściciel firmy budowlanej Budom, Andrzej Przewoda, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie oraz Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

W numerze nie brakuje zapowiedzi i relacji z wydarzeń biznesowych, felietonów: Jacka Batóga, Stanisława Flejterskiego i Dariusza Zarzeckiego.

Na pytania z kwestionariusza Twarze Biznesu odpowiadają Bożena Anna Szeszko, prezes fundacji Sun&Sail, zarządzającej portem jachtowym Marina Dąbie i  Tomasz Łasecki, prezes zarządu Pomerangels ASI S.A. - funduszu
inwestującego wraz z aniołami biznesu w młode firmy technologiczne.

SG

Tematy: Świat Biznesu (23) |
aktualizowano: 2019-11-03 13:05
Wszystkich rekordów:

Społeczność