Informacje

Informacje 2017-06-06

Świat Biznesu: dużo o gospodarce morskiej

Najnowsze wydanie magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego towarzyszy m. in. 5. Międzynarodowemu Kongresowi Morskiemu. Numer można już m. in. przeczytaćw wersji pdf.

Świat Biznesu nr 6-7/2017 /fot.: mab / Świat Biznesu nr 6-7/2017 /fot.: mab /

Wydanie otwiera zaproszenie na Kongres Morski, jakie kieruje do czytelników Świata Biznesu Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Dalej warto przeczytać wywiad z Krzysztofem Wosiem, dyrektorem Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie. nt. Odrzańskiej Drogi Wodnej. Pytanie o gospodarkę morską pojawia się również w rozmowie "W dwa ognie" z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego, który mówi także m. in. o wdawaniu unijnych pieniędzy i relacjach na linii samorząd-wojewoda-rząd. Wydarzenia związane z morzem zdominowały też rubrykę Koktajl biznesowy, w której redakcja odnotowuje ostatnie wydarzenia.

Świat Biznesu od dawna śledzi wydarzenia ze styku nauki i biznesu. Tym razem o działalności firmy PolTiss - firmy, która wykiełkowała z uczelni i chce przez USA wejść na światowe rynki mówi Mirosława El Fray - prezes PolTiss, a zarazem dyrektor Instytutu Polimerów i kierownik Zakładu Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej oraz dyrektor Centrum Dydaktyczno- Badawczego Nanotechnologii.

O ulubionych postaciach i marzeniach mówią w kwestionariuszu Twarze Biznesu: Renata Długaszek, szefowa hotelu Dana Business&Conference i Jan Stasiak, szef Fast Terminals.

Przeczytaj/pobierz aktualne wydanie Świata Biznesu na stronie www.swiatbiznesu.com

SG

aktualizowano: 2017-06-22 08:28
Wszystkich rekordów:

Społeczność