Informacje

Informacje 2019-06-17

Stargardzki magazyn Lidla zaopatrzy sklepy z dwóch województw

Jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych tej sieci w Europie zacznie działać na przełomie 2019 i 2020 roku w Stargardzie.

Centrum dystrybucyjne Lidl - Stargard /fot.: mat. Lidl Polska / Centrum dystrybucyjne Lidl - Stargard /fot.: mat. Lidl Polska /

Okazją do prezentacji projektu była czerwcowa uroczystość zawieszenia wiechy. Częściowo dwukondygnacyjny magazyn modularny, składać się będzie z parteru o powierzchni 44 tys. mkw. oraz piętra o powierzchni 14 tys. mkw. To druga tego rodzaju inwestycja w Polsce – pierwszy obiekt został otwarty na początku 2019 roku w Kałuszynie, w województwie mazowieckim. Podobnie jak w pozostałych obiektach Lidla, w nowym Centrum Dystrybucyjnym na etapie fazy projektowej zaplanowano wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań przyjaznych środowisku.

- Nasze najnowsze, 11. Centrum Dystrybucyjne powstaje w Stargardzkim Parku Przemysłowym przy ulicy Metalowej. Docelowo będzie zaopatrywało ok. 100 sklepów sieci położonych w województwie zachodniopomorskim oraz północnej części województwa lubuskiego. Planujemy, że pierwsze dostawy do sklepów rozpoczną się na przełomie 2019 i 2020 roku – zapowiada Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska.

W nowym Centrum Dystrybucyjnym Lidla w Stargardzie pracę znajdzie ok. 200 osób. Procesy rekrutacyjne na poszczególne stanowiska są już otwarte i będą trwały w sposób ciągły do października. Lidl Polska szuka między innym operatorów wózka widłowego, kontrolerów działu przyjęcia, komisjonerów czy pracowników biurowych. Firma zapowiada szkolenia dla wszystkich pracowników i dofinansowania obiadów – zatrudnienie w centrum dystrybucyjnym zapłacą za nie złotówkę.

Magazyn w Stargardzie jest wyposażony w nowoczesną, innowacyjną technologię mającą na celu minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie. Wprowadzenie przyjaznych dla środowiska rozwiązań umożliwi ubieganie się o prestiżowy certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). W obiekcie zastosowano instalację fotowoltaiczną, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych i do nawadniania zieleni, a także instalację odzysku ciepła z wentylacji oraz chłodnictwa, energooszczędne oświetlenie (LED), naturalne czynniki chłodnicze w instalacji chłodniczej oraz wiele innych, ekologicznych rozwiązań.

Przyszli pracownicy Centrum Dystrybucyjnego Lidla w Stargardzie docenią fakt, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy budowie magazynu, jest on miejscem cichym – nie ma tu charakterystycznego dla tego typu obiektów hałasu.


Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 10.500 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 670.

SG

Tematy: budownictwo (116) | handel (54) | Stargard (25) | Lidl (1) |
aktualizowano: 2019-09-09 10:41
Wszystkich rekordów:

Społeczność