Informacje

Informacje 2020-02-05

Rowerowe dostawy w centrum Szczecina

Kolejni rowerowi kurierzy z wielkimi plecakami krążą po ulicach Szczecina. Do tych oznakowanych na pomarańczowo z Pyszne.pl i na zielono z Uber Eats, dołączyli  wyposażeni w żółte plecaki z Glovo.

Kurier Glovo /fot.: mat. Glovo / Kurier Glovo /fot.: mat. Glovo /

Glovo to hiszpański start-up zajmujący się dostawami na życzenie. W 2019 roku Glovo wkroczyło do Polski i przejęło platformę Pizza Portal za 35 mln euro. Firma zapowiadała, że to dopiero początek realizacji planów związanych z dalszą ekspansją. Teraz zwiększyła obszar usług w Polsce do 13 lokalizacji. W styczniu jej aplikacja stała się dostępna dla mieszkańców Szczecina, Torunia i Bydgoszczy.

– Naszym celem jest, aby jak najwięcej Polaków miało natychmiastowy dostęp do swojego miasta, dlatego też można zobaczyć kurierów z żółtymi plecakami w kolejnych lokalizacjach. Chcemy zmienić sposób, w jaki do tej pory kupowaliśmy to, co jest nam niezbędne każdego dnia – mówi Maria Raszdorf, marketing manager w Glovo – Dzięki temu użytkownicy zaoszczędzą swój cenny czas, który zazwyczaj poświęcają na zakupy i spędzą te momenty z bliskimi, czy też poświęcą się swoim pasjom – dodaje Maria Raszdorf.

Aplikacja działa w centralnych dzielnicach Szczecina. W zależności od dokładnego położenia, w Szczecinie można zamawiać z około 70 punktów. Zamówić można np. obiad w porze lunchowej, ale także tabletki na ból gardła z apteki czy produkty spożywcze z supermarketów. Firma zapowiada, że obszar dostaw, jak i liczba dostępnych restauracji, sklepów oraz innych punktów z upływem czasu będzie się zwiększać.

Z aplikacji można korzystać za pomocą smartfona lub używając wersji webowej. Użytkownik ma do dyspozycji siedem kategorii: przekąski i napoje, jedzenie, supermarkety, kurier, apteki, prezenty, cokolwiek. Kolejno wybiera restaurację, supermarket lub inny sklep i decyduje się na pozycję lub wpisuje swój niestandardowy wybór w odpowiednim polu. Nie ma wymogu osiągnięcia kwoty minimalnej. Położenie kuriera można obserwować w czasie rzeczywistym i kontaktować się z nim na czacie. Za dostawę i zamówione produkty opłata pobierana jest z podłączonej karty kredytowej lub debetowej (Visa, MasterCard i American Express). Glovo umożliwia także zapłatę gotówką u kuriera. Koszt dostawy zaczyna się od 5,99 zł. Kurier dostarczy przesyłkę pod drzwi w mniej niż godzinę.

Glovo poszukuje kolejnych kurierów. Ponadto, firma zapowiada także otwarcie pierwszego w polsce hubu technologicznego w Warszawie.

Aktualnie hiszpańska aplikacja ma ponad 1,8 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie i 25 tys. partnerów stowarzyszonych. Glovo działa w 288 miastach w 26 krajach. Start-up obecnie zatrudnia ponad 1,5 tys. osób na całym świecie i współpracuje z ponad 50 tys. kurierów.

mab

Tematy: Glovo (1) |
aktualizowano: 2020-03-16 11:49
Wszystkich rekordów:

Społeczność