Informacje

Informacje 2019-11-19

Radiometer otworzył fabrykę w Stargardzie. Pracuje w niej 600 osób.

Duński producent odczynników medycznych zapowiada kolejne inwestycje.

Fabryka Radiometer w Stargardzie /fot.: mat. Radiometer / Fabryka Radiometer w Stargardzie /fot.: mat. Radiometer /

Radiometer Solutions to światowy lider w rozwoju i dystrybucji systemów badań parametrów krytycznych dla gazometrii, elektrolitów i metabolitów. Są one wykorzystywane m.in. w szpitalnych oddziałach ratunkowych i oddziałach intensywnej opieki. Założone w 1935 r. w Kopenhadze przedsiębiorstwo, od 2008 roku jest obecne w Stargardzie. Jak przekonywał zarząd firmy decyzja o rozbudowie była efektem warunków jakie stworzyło miasto i region. Duńskiego inwestora chciały do siebie ściągnąć inne lokalizacje w Polsce, a nawet w Chinach. Dzięki inwestycji przedsiębiorstwo dysponuje już 18 tys. m kw. powierzchni i zatrudnia ponad 600 pracowników. Realizując inwestycje firma przeniosła z Danii do Stargardu Centrum Dystrybucji.
 
- Działalność firmy Radiometer ma się bardzo dobrze. Zapewniamy produkty potrzebne do globalnej opieki medycznej, ale również świadczymy usługi globalne w takich działach jak Dział Finansowy czy Dział Badań i Rozwoju. Zdecydowaliśmy się rozbudowywać firmę jeszcze bardziej, ponieważ zauważamy widoczny wzrost zapotrzebowania na nasze produkty i usługi - przekazuje Stefan Ljungberg, dyrektor Zarządzający Radiometer Solutions.
 
Firma planuje również kolejną inwestycję - połączenie linii produkcyjnych z czterech różnych lokalizacji. W tym celu Radiometer zakupił dwa razy większą działkę od obecnej. Do firmy należy również połowa udziałów w firmie Grizzly Medical (także zlokalizowanej w Stargardzie), która produkuje m.in. specjalistyczne implanty stawu biodrowego i stawu kolanowego.
 
- Przyzwyczaiłem się, że kwartał bez otwarcia zakładu w Stargardzie to kwartał stracony. W tym roku już świętowaliśmy po sąsiedzku zakończenie inwestycji Waimea czy centrum dystrybucyjnego Lidl. Radiometer Solutions to inwestor, który nie tylko tworzy dobre miejsca pracy, reinwestuje miliony złotych na Pomorzu Zachodnim i podnosi innowacyjność regionu, ale również jest społecznie odpowiedzialny. Firma wspiera lokalne pomysły, ale i nam pomogła w zorganizowaniu seminarium gospodarczego w Kopenhadze – powiedział podczas otwarcia nowego zakładu Radiometer marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Radiometer Solutions to jedna z wiodących firm branży medycznej na Pomorzu Zachodnim. W tym sektorze działają też m.in. DGS (producent m.in. aparatów słuchowych zatrudnia blisko 2 tys. pracowników), Ferrosan (producent m.in. urządzeń do biopsji piersi) czy powstała w Szczecinie firma Adamus HT, zatrudniający blisko 200 osób producent i projektant stempli oraz matryc do tabletek. Wśród firm z tej branży można również wspomnieć zatrudniającą 70 osób spółkę Copernicus, która jest jedynym w Polsce producentem wstrzykiwaczy do insuliny oraz Meden Inmed z Koszalina, który produkuje sprzęt do rehabilitacji neurologicznej, hydroterapii, ciepłolecznictwa, światłolecznictwa.

mab

Tematy: przemysł (84) | Stargard (25) | branża medyczna (8) | Radiometer (3) |
aktualizowano: 2019-12-11 12:30
Wszystkich rekordów:

Społeczność