Informacje

Informacje 2018-08-30

Producent oprogramowania dla branży bukmacherskiej będzie działał w centrum Szczecina

Zatrudniająca 50 osób firma SB Software wynajęła ok. 700 m kw. powierzchni biurowej w apartamentowcu Black Pearl przy al. Niepodległości.

Apartamentowiec Black Pearl /fot.: mat. Litwiniuk Property / Apartamentowiec Black Pearl /fot.: mat. Litwiniuk Property /

Zarejestrowana dwa lata temu w Polsce firma ma duńskiego szefa i centralę na Malcie. SB Software produkuje platformy IT dla branży hazardowej.

- Każdy bukmacher potrzebuje platformy, która pozwala na rejestrację klientów, wpłaty/wypłaty, a także przyjmowanie zakładów. Takie oprogramowanie właśnie dostarczamy. Nasze rozwiązania trafiają do ok. 30 krajów w Europie, Afryce i Azji. Wszyscy nasi klienci posiadają licencje na prowadzenie takiej działalności. W Polsce mamy obecnie dwóch klientów - Forbet i Totalbet.  – wyjaśnia Michał Głowacki z SB Software. Firma zatrudnia 50 osób i ma plany rozwojowe.

Dziewięciokondygnacyjny budynek Black Pearl, do którego w październiku wprowadzi się zespół SB Software, ma 11 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Na parterze są lokale komercyjne, na pierwszym piętrze powierzchnie biurowe klasy A, zaś na wyższych kondygnacjach – apartamenty mieszkalne. Inwestorem i Właścicielem obiektu jest szczecińska Idea - Inwest Sp. z o.o.

- Inwestycja pn. „Black Pearl” to jedna z najlepszych lokalizacji w Szczecinie. Do wynajęcia pozostały ostatnie wolne powierzchnie na 1 piętrze oraz na parterze. Prowadzimy kolejne, bardzo intensywne rozmowy z potencjalnymi Najemcami i jesteśmy przekonani, iż cała powierzchnia komercyjna dostępna w „Black Pearl”, zostanie w bardzo krótkim czasie w pełni skomercjalizowana – mówi Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny Litwiniuk Property Sp. z o.o., która na zasadzie wyłączności prowadzi komercjalizację Black Pearl. - Z naszych analiz wynika, iż w 2018 roku ilość pustostanów pow. biurowych klasy A w Szczecinie, w porównaniu z 2017 rokiem, nadal systematycznie maleje i obecnie wynosi ok. 9 proc. Średnie stawki czynszu najmu za pow. biurowe klasy A w Szczecinie, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2017 roku i obecnie wynoszą ok. 11 - 13 euro z m kw.

mab

Tematy: nieruchomości (113) | IT (72) | Idea - Inwest (4) | Idea Inwest (3) |
aktualizowano: 2018-10-18 22:18
Wszystkich rekordów: