Informacje

Informacje 2017-09-01

Producent naczep rozbudowuje fabrykę

Po zakończeniu inwestycji w 2018 r. goleniowski Faymonville zwiększy produkcję i zatrudnienie. Planuje rekrutację 70 nowych pracowników m. in. spawaczy, ślusarzy, operatorów maszyn CNC, monterów, instalatorów i lakierników.

Po zakończeniu prac fabryka będzie większa o 15 tys. m kw. Będzie miała już 37 tys. m kw. /fot.: Mat. Faymonville / Po zakończeniu prac fabryka będzie większa o 15 tys. m kw. Będzie miała już 37 tys. m kw. /fot.: Mat. Faymonville /
- Możemy sprzedawać więcej naczep niż obecnie jesteśmy w stanie wyprodukować. Po inwestycji powierzchnia zakładu zwiększy się o 15 tys. m kw., a nasze moce produkcyjne wzrosną o ok. 70 proc. - mówi Łukasz Żuchowski, dyrektor zarządzający Faymonville Polska.
 
Obecnie goleniowski zakład wytwarza miesięcznie ponad 60 naczep do transportu ciężkiego i specjalistycznego („od zera do gotowego produktu”) oraz ok. 60 konstrukcji stalowych naczep, które wykańczane są w zakładzie tej marki w Luksemburgu.
 
Produkty z Goleniowa sprzedawane są  do wielu krajów całego świata.
 
Na początku sierpnia wielkopolska spółka Democo, która odpowiada za projekt i wykonanie rozbudowy,  rozpoczęła prace. Prowadzi je na działce obok istniejącej fabryki. Teren spółka Faymonville w 2015 r. kupiła od gminy Goleniów.
 
Budowa zakończyć się ma w pierwszym kwartale 2018 r. Wówczas powierzchnia zakładu osiągnie 37 tys. m kw. Firma potrzebować będzie także więcej pracowników.
 
Obecnie w Goleniowie spółka zatrudnia ok. 190 osób. Po rozbudowie chce zwiększyć zatrudnienie o 70 osób.
 
Dyrektor Łukasz Żuchowski mówi, że już teraz przyjmują nowych pracowników. Szeroką rekrutację zaczną z początkiem 2018 r. Potrzebują m. in. spawaczy, ślusarzy, operatorów maszyn CNC, monterów, instalatorów i lakierników.
 
Faymonville Polska w Goleniowskim Parku Przemysłowym działa od 2006 r. Już trzykrotnie (w 2008 r., 2012 r. i 2014) inwestowała w zwiększenie zakładu (m. in. w budowę hali CNC i wyposażenia końcowego naczep). Jest spółką-córką belgijskiej Faymonville AG.
 
Łukasz Żuchowski: - Faymonville AG to jeden z największych na świecie producentów tego typu naczep z ok. 50-letnim doświadczeniem.  
 
ata
Tematy: Goleniowski Park Przemysłowy (20) | Faymonville (1) |
aktualizowano: 2017-09-14 07:56
Wszystkich rekordów:

Społeczność