Informacje

Informacje 2018-09-06

Pokaż pomysł na biznes i wygraj nagrody

Ruszyła 9. edycja konkursu Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca! Termin przesyłania biznesplanów upływa 15 października.

laureaci 8. edycji Przystanku Sukces /fot.: mab / laureaci 8. edycji Przystanku Sukces /fot.: mab /

Celem konkursu organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Urząd Miasta Szczecin jest zachęcenie młodych ludzi do pozostania w Szczecinie, wiązania kariery zawodowej z naszym miastem oraz do zakładania własnych firm.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie biznesplanu dotyczącego własnego pomysłu na działalność gospodarczą w Szczecinie. Konkurs odbywa się w ramach dwóch kategorii: młodzież do 18 roku życia i osoby powyżej 18 lat, studenci, absolwenci lub inne osoby chcące założyć własną firmę. Przewidziano również nagrodę specjalną od Banku Zachodniego WBK.

Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć do Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (ul. Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin) podpisany formularz zgłoszeniowy i biznesplan w terminie do 15 października 2018 roku. Formularz pobrać należy ze strony www.przystaneksukces.pl

Konkurs nie wymaga stosowania żadnego konkretnego wzoru, więc wszystko zależy od inwencji piszącego. Przykładowy zakres jest również do pobrania na stronie konkursu. Dla zwycięzców konkursu przewidziano liczne nagrody.

Uczestnicy konkursu mogą skorzystać z bezpłatnego doradztwa (po wcześniejszym umówieniu) oraz z bezpłatnych specjalistycznych szkoleń organizowanych w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (szkolenia zaplanowano na wrzesień br., dokładny harmonogram zostanie umieszczony na początku września na stronie konkursu).

Tradycyjnie jak co roku odbędą się spotkania z właścicielami szczecińskich firm w ramach Wizyt Inspiracji, które odbędą się na początku października (o szczegółach poinformujemy pod koniec września br.). W poprzednich edycjach uczestnicy spotkali się m.in. z przedstawicielami następujących firm: Marine Technology, Danelec Marine, Aply, Kemipol, DGS Poland, Projektowanie i Budowa Jachtów Andrzej Armiński, EPA, Read Gene, home.pl. Freedomes, CSL Internationale Spedition, Grupa CSV, Red Sky, Megaron, P.B. Calbud, Technopark Pomerania, Sagra Technology, Bardins, Copernicus i Chłodnia Szczecińska.

Wyniki konkursu poznamy w II połowie października 2018 r. na Gali Finałowej, podczas której zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców.

Szczegóły oraz regulamin konkursu na stronach: www.przystaneksukces.pl oraz www.facebook.com/przystaneksukces
Konkurs jest realizowany w ramach projektu Przystanek SUKCES, dofinansowanego z funduszy Miasta Szczecin w ramach działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości.

Szczecinbiznes.pl jest patronem medialnym projektu.

SG

Tematy: Szczecin (596) | przedsiębiorczość (94) | Polska Fundacja Przedsiębiorczości (67) | Przystanek Sukces (8) |
aktualizowano: 2018-10-18 22:19
Wszystkich rekordów: