Informacje

Informacje 2019-04-12

Piwo ze Szczecina pojedzie w świat

Browar Bosman kontynuuje wielomilionowe inwestycje.

Browar Bosman /fot.: mat. Browaru Bosman / Browar Bosman /fot.: mat. Browaru Bosman /

W 2018 roku rozpoczęła się rozbudowa i modernizacja browaru przy ul. Chmielewskiego, która będzie sfinalizowana do końca 2019 roku. Browar, oprócz warzenia m.in. lokalnej marki Bosman, stanie się centrum produkcyjnym i eksportowym różnych marek międzynarodowych, które trafią na rynki, na których działa Grupa Carlsberg. Wartość inwestycji to łącznie ponad 92 miliony złotych, a zatrudnienie znajdzie w browarze dodatkowych 45 osób. Istniejąca linia produkcyjna została zmodernizowana, firma korzysta z trzech nowych maszyn. Każda z nich umożliwia pakowanie innych formatów, np. otwartych koszyczków, multipaków kartonowych i kartonów. Oprócz tego w części produkcyjnej zwiększona została m.in. wydajność działu filtracji.

- Cieszy nas, że Grupa Carlsberg zdecydowała się wybrać Browar Bosman i zainwestować w Szczecinie. To dla nas wyróżnienie. Nasz zespół będzie mógł podnieść swoje kwalifikacje, trafi tutaj najnowocześniejszy sprzęt, będziemy mogli wytwarzać nowe formaty opakowań. Ponadto, zwiększymy możliwości produkcyjne i rozwiniemy umiejętności związane z planowaniem i eksportem. To duże wyzwanie, ale również ogromna szansa rozwojowa dla browaru i naszego zespołu - podsumowuje Tomasz Malec, dyrektor Browaru Bosman.

Browar Bosman średnio rocznie produkuje ok 1,3 mln hl piwa. Obecnie pracuje w nim 140 osób. 30 z nich zostało zatrudnionych w związku z nową inwestycją. W 2018 roku Browar Bosman świętował 170 lat istnienia. Od 2001 roku zakład należy do grupy Carlsberg posiadającej ok 20-proc. udział w rynku piwa w Polsce pod względem wolumenu sprzedaży.

mab

Tematy: Szczecin (596) | rynek spożywczy (17) | browar bosman (5) |
aktualizowano: 2019-06-10 11:08
Wszystkich rekordów: