Informacje

Informacje 2015-05-20

Pierwszy taki magazyn w Szczecinie

Od maja przy al. Bohaterów Warszawy dostępny jest magazyn self storage, czyli ponad 100 samoobosługowych komórek do przechowywania rzeczy.

Kangu Self Storage przy al. Bohaterów Warszawy to ponad 100 schowków /fot.: mat. prasowe / Kangu Self Storage przy al. Bohaterów Warszawy to ponad 100 schowków /fot.: mat. prasowe /
Szczeciński Kangu Self Storage, to projekt biznesowy mieszczącej się w Poznaniu spółki Euro Centrum zajmującej się wynajmem powierzchni magazynowych, produkcyjnych i biurowych. Tam firma otworzyła magazyn w 2011 roku jako jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Drugi został uruchomiony w 2013 roku we Wrocławiu.
 
Kangu Self Storage oferuje usługę magazynowania samoobsługowego. Jest to rozwiązanie dla małych i średnich firm, jak też osób, które są zainteresowane nie tylko długoterminowym wynajmem, ale również krótkookresowym przechowywaniem. Sprawdza się, gdy potrzeba przechować rzeczy na czas remontu czy przeprowadzki lub zrobić porządek ze zbędnymi przedmiotami w domu czy w biurze. Całodobowy dostęp do komórek daje najemcom niezależność.
 
–  Samoobsługowe schowki to dobra alternatywa dla strychów, piwnic, komórek lokatorskich czy małych magazynów biurowych – mówi Bartłomiej Wierzbicki ze szczecińskiego oddziału Kangu Self Storage. – Self storage przydaje się w przypadku małych firm rozpoczynających swoją działalność, dla których ważny jest elastyczny okres najmu oraz powierzchnia dopasowana do ich potrzeb. Często zaczynają od najmniejszego schowka, a w miarę rozwoju działalności przeprowadzają się do większych pomieszczeń – dodaje.
 
– Ze względu na rozwój działalności firmy poszukiwaliśmy miejsca, które pełniłoby nie tylko funkcję bezpiecznego magazynu, ale także „bazy wypadowej” dla monterów – mówi Kacper Kotecki, właściciel firmy Grazzo.pl zajmującej się instalacją systemów zabezpieczeń, monitoringów oraz instalacji domu inteligentnego i jeden z pierwszych najemców w szczecińskim magazynie.
 
Schowki przy al. Bohaterów Warszawy mają wielkość od 1 do 23 m kw. Budynek, w którym się znajdują, jest całodobowo monitorowany i posiada system kontroli dostępu. Klucz do wynajmowanego pomieszczenia otrzymuje tylko wynajmujący. W pomieszczeniach można przechowywać właściwie wszystko, ograniczenia dotyczą jedynie roślin, zwierząt, łatwo psujących się produktów oraz substancji toksycznych, łatwopalnych i niebezpiecznych dla innych najemców.
 
– Do dyspozycji każdego wynajmującego są również wózki platformowe i paletowe, które ułatwiają przenoszenie przedmiotów z samochodu do schowka. Oprócz wynajmu powierzchni magazynowej istnieje możliwość, by dodatkowo skorzystać z materiałów do pakowania, a także usług przeprowadzkowych i transportowych – dodaje Bartłomiej Wierzbicki.
 
Samoobsługowy boks magazynowy, w zależności od własnych potrzeb, można wynająć na dwa tygodnie, bądź dłuższy okres. Ze względu na obowiązującą promocję z okazji otwarcia magazynu, koszty najmu rozpoczynają się już od złotówki. 
 
Magazyny self storage funkcjonują od lat na Zachodzie. Wiele osób kojarzy komórki do wynajęcia z zagranicznych seriali i programów (typu „Łowcy Okazji” czy „Wojny Magazynowe”). Taka usługa po raz pierwszy pojawiła się w USA w latach 60. Do Polski moda na nie przywędrowała stosunkowo niedawno. Pierwsze tego typu magazyny pojawiły się w 2006 roku w Warszawie, obecnie istnieją w wielu innych polskich miastach.
 
AK
Tematy: biznes (89) | Euro Centrum (1) | Kangu Self Storage (1) | magazyn samoobsługowy (1) | self storage (1) |
aktualizowano: 2015-05-28 11:51
Wszystkich rekordów: