Informacje

Informacje 2021-05-07

PSI Polska otwiera oddział w Szczecinie

Dostawca rozwiązań IT dla logistyki, energetyki i produkcji na początek chce zatrudnić w stolicy Pomorza Zachodniego sto osób.

System PSIwms steruje pracą magazynu Empik /fot.: mat. PSI Polska / System PSIwms steruje pracą magazynu Empik /fot.: mat. PSI Polska /

PSI Polska to część międzynarodowej grupy PSI Software AG z siedzibą w Berlinie. Koncern zatrudnia ponad 2 000 osób na całym świecie, a w Polsce w biurze PSI w Poznaniu pracuje ponad 300-osobowy zespół. Firma wytwarza własne, autorskie oprogramowanie, które obsługuje kluczowe procesy biznesowe w obszarze produkcji, logistyki, energetyki i transportu publicznego. To właśnie jej oprogramowanie steruje w Polsce m.in. pracą magazynów sieci Empik, CCC i LPP, zautomatyzowaną zajezdnią tramwajową MPK Poznań, a także sieciami elektroenergetycznymi, gazowymi i rurociągami wielu krajowych operatorów krytycznej infrastruktury. Efekty prac firmy można znaleźć także na rynkach międzynarodowych: w Europie, Chinach, czy Stanach Zjednoczonych. W samych Niemczech z oprogramowania firmy korzysta większość firm energetycznych i największe lotniska (systemy obsługi bagażowej).

Firma na początek chce zatrudnić sto osób, głównie programistów ze znajomością technologii Java, C#, C++, ale także analityków, konsultantów i kierowników produktu.

- Po analizie lokalnego rynku pracy, obecnej konkurencji i potencjału szczecińskich uczelni uznaliśmy, że jest to dobre miejsce do rozwoju. Stworzyliśmy tutaj niejako na próbę pierwszy dziecięcioosobowy zespół i wysoko oceniamy jego pracę. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja z dogodnym dojazdem zarówno do Poznania, jak i Berlina. - mówi Arkadiusz Niemira, prezes PSI Polska. – Zamierzamy zatrudnić głównie specjalistów z doświadczeniem, ale zależy nam także na pozyskaniu studentów, którym zaproponujemy atrakcyjne programy stażowe z możliwością późniejszego zatrudnienia. Poszukujemy obecnie powierzchni biurowej w centrum Szczecina do prowadzenia naszej działalności.

Zespół ze Szczecina będzie wspierać międzynarodowe projekty oraz obsługę klientów PSI Polska biorąc udział w innowacyjnych projektach z obszaru produkcji, logistyki, energetyki i transportu publicznego dla liderów rynkowych w kraju i za granicą. Nowo zatrudnione osoby zasilą również dział R&D zajmujący się tworzeniem platformy technologicznej, na której bazują produkty koncernu.

SG

Tematy: branża IT (39) |
aktualizowano: 2021-10-24 20:01
Wszystkich rekordów:

Społeczność