Informacje

Informacje 2018-02-02

PKN ORLEN rozbuduje terminal paliw w Szczecinie

Prawie 40 mln zł to wartość kontraktu na pierwszy etap inwestycji. Ma on się zakończyć w 2019 r. Na jego realizację PKN ORLEN już zawarł umowę z firmą Elektrobudowa S.A.
 /fot.: Mat. PKN Orlen / /fot.: Mat. PKN Orlen /
„PKN ORLEN podjął decyzję o rozbudowie pojemności magazynowej na Terminalu Paliw nr 91 zlokalizowanym w Szczecinie w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na rynku paliw, a także realizacją strategii w obszarze logistyki PKN ORLEN.” - informuje koncern. - „Rozwój infrastruktury magazynowej w Szczecinie wynika zarówno z rosnących potrzeb rynku paliw, jak i konieczności budowy zbiorników wykorzystując najnowocześniejsze i sprawdzone technologie”.
 
Po zakończeniu inwestycji Orlen będzie mógł magazynować w Szczecinie kilkukrotnie więcej paliw niż pozwalałyby obecne pojemności. Zakończenie pierwszego etapu rozbudowy nowoczesnego terminala planowane jest w połowie przyszłego roku.
 
I etap inwestycji obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z budową magazynu paliw w formule EPC, czyli „pod klucz”. Wartość kontraktu dla I etapu wyniesie prawie 40 mln zł. Koncern podaje, że  już zawarł umowę z firmą Elektrobudowa S.A na jego realizację. 
 
„Przygotowany Program Rozwojowy dla Terminala Paliw w Szczecinie składa się z kliku integralnych etapów i zakłada m. in. budowę nowoczesnego parku zbiorników o łącznej pojemności wynoszącej około 50.000 m sześć, umożliwiającego import produktów paliwowych z kierunku morskiego. Kolejne etapy zakładają dodatkowo stworzenie stanowisk do rozładunku i załadunku jednostek pływających wraz z umożliwieniem dalszej redystrybucji paliw poprzez wykorzystanie zmodernizowanego nalewu kolejowego” - podaje spółka.
 
Program Rozwoju Terminala Paliw w Szczecinie obejmuje lata 2018-2022. 
 
Istniejący Terminal Paliw został wybudowany w latach 20 XX wieku. 
 
redzm
Tematy: PKN ORLEN (1) |
aktualizowano: 2018-02-13 20:34
Wszystkich rekordów: