Informacje

Informacje 2017-11-02

Nowa część Galaxy przekazana najemcom. Otwarcie w listopadzie

Kończy się rozbudowa centrum handlowego przy al. Wyzwolenia w Szczecinie. Od 15 listopada działać będzie w nim łącznie 200 sklepów.

Prace w nowej części Galaxy są na ukończeniu. Sklepy w ty miejscu przyjmą pierwszych klientów 15 listopada /fot.: mat. CH Galaxy / Prace w nowej części Galaxy są na ukończeniu. Sklepy w ty miejscu przyjmą pierwszych klientów 15 listopada /fot.: mat. CH Galaxy /

Cała inwestycja zajmuje ponad 130 tys. m kw., z czego 56 tys. to sklepy i lokale usługowe. Wewnątrz znajdzie się również około 1500 miejsc postojowych na parkingu wielopoziomowym i parkingach podziemnych.

Otwarcie większego centrum handlowego zaplanowano na 15 listopada.

- Szykujemy różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje - zapowiada Mariusz Machnicki, dyrektor CHR Galaxy.

Jak informuje Joanna Dybowska, manager ds. marketingu CHR Galaxy, wśród nowych najemców znalazły się takie marki jak: Forever 21, Media Expert, Go Sport, Pepco, Sephora, Rossman, Aldo, Way To Beauty, Tefal – Home & Cook, Homla, Duka,  Sony Center, Samsung Brand Store. Po przerwie działać będą także salony Reserved, Mohito, House, Smyk i Deichmann. Do nowej lokalizacji o powierzchni 2300 m kw.  przeniesie się salon obuwniczy CCC (ma to być największy sklep tej marki w Polsce).

Na poziomie +2 prócz istniejących wcześniej części restauracyjnej i Multikina będzie nowy Calypso Fitness Club o powierzchni prawie 1600 m kw.  

Większość prac jest już na ukończeniu. Wewnątrz obiektu trwa urządzanie korytarzy, schodów i  zaplecza technicznego.

Budynek ma szklaną elewację. Do jej budowy wykorzystano prawie 8000 m kw. szkła białego oraz prawie 1200 m kw. szkła czarnego.

Nowe Galaxy  to jedyne centrum, które ma dwa tak duże place wewnętrzne. Największy plac, przykryty jest kopułą o średnicy ok. 43 m (średnica większa od kopuły na budynku Reichstagu, parlamentu niemieckiego w Berlinie). Na placu będzie znajdować się scena, na której odbywać się będą imprezy okolicznościowe, w tym również eventy z okazji otwarcia. Do budowy kopuły świetlika zużyto ok. 77 ton stali oraz 1700 m kw. elementów szklanych samego świetlika - podaje Joanna Dybowska.

Witryny sklepów na głównym placu poziomu +1 będą o ponadstandardowej wysokości ponad 10 m, a powierzchnie sklepów będą dwukondygnacyjne z własnym dostępem na poziom +2 poprzez schody ruchome i windy.

Nowe CHR Galaxy zostanie otwarte dla klientów 15 listopada o godz. 13. Od 18 do 26 listopada centrum organizuje atrakcje z okazji nowego otwarcia po zakończeniu inwestycji. Będą m. in. prezentacje, spotkania z gośćmi specjalnymi i konkursy dla klientów.

redzm

Tematy: Galaxy (7) | centrum handlowe (7) |
aktualizowano: 2017-11-10 09:50
Wszystkich rekordów:

Społeczność