Informacje

Informacje 2018-01-05

Netto Polska sponsorem szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej

3 grudnia duńska sieć dyskontów podpisała umowę z miastem na trzy lata. Pieniądze, które wpłyną do miasta z tytułu umowy z Netto zostaną przeznaczone na działalność ekstraklasowych drużyn oraz będą wsparciem rozwoju dzieci i młodzieży.

Wizualizacja oznakowania szczecińskiej hali logo Netto Arena /fot.: mat. UM Szczecin / Wizualizacja oznakowania szczecińskiej hali logo Netto Arena /fot.: mat. UM Szczecin /
Hala widowiskowo-sportowa Arena Szczecin wcześniej nosiła nazwę Azoty Arena. Jej sponsorem tytularnym od stycznia 2015 r. była Grupa Azoty. Grupa miała trzyletnią umowę. Rocznie płaciła 700 tys. zł. Nowe władze firmy nie porozumiały się z miastem w sprawie kontynuacji umowy.
 
Ile płacić będzie Netto Polska? Tego ani firma ani magistrat nie zdradzają.
 
- Od ponad 20 lat działamy na szczecińskim rynku, a teraz możemy z dumą powiedzieć, że podpisujemy umowę partnerską na nadanie nazwy temu wspaniałemu obiektowi - mówi Alan Jensen, dyrektor operacyjny Netto Polska. - Wierzę, że nasza współpraca będzie okazją do pogłębienia naszych relacji i korzyści  obu stron.

- Cieszymy się, że firma zakorzeniona w regionie będzie partnerem imiennym naszego największego obiektu sportowego - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Mam nadzieję, że przed nami kolejne etapy doskonałej współpracy, a mieszkańcy będą świadkami wielu ciekawych wydarzeń sportowych, które się tu odbędą.
 
Duńska sieć handlowa Netto jest obecna na polskim rynku od 22 lat. Pierwszy polski sklep otworzyła w Szczecinie i tu też ma polską centralę. Obecnie w Polsce ma ponad 360 sklepów i trzy magazyny dystrybucyjne. Zatrudnia ok. 5,5 tys. osób. To daje duńskiemu detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Sieć jest dobrze znana w południowej, zachodniej, północnej i środkowej Polsce. Koncept Netto Asortyment obejmuje ok. 95 procent produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii, Szwecji, Niemczech. Od 3 stycznia dyrektorem generalnym Netto Polska jest Janusz Stroka.
 
ata
aktualizowano: 2018-01-19 11:19
Wszystkich rekordów:

Społeczność