Informacje

Informacje 2019-06-17

Na przełomie października i listopada oddany zostanie terminal cargo na lotnisku w Goleniowie

Inwestycję realizuje grupa kapitałowa Waimea Holding S.A.

Uroczystość zawieszenia wiechy na budynku terminala cargo na lotnisku w Goleniowie. Od lewej: Arkadiusz Chlebowicz (Waimea Holding S.A.), Paweł Litkiewicz (Welcome Airport Services), Andrzej Rosiński (Waimea Holding S.A., Maciej Dziadosz, (Port Lotniczy Szczecin-Goleniów) /fot.: mat. Waimea Holding / Uroczystość zawieszenia wiechy na budynku terminala cargo na lotnisku w Goleniowie. Od lewej: Arkadiusz Chlebowicz (Waimea Holding S.A.), Paweł Litkiewicz (Welcome Airport Services), Andrzej Rosiński (Waimea Holding S.A., Maciej Dziadosz, (Port Lotniczy Szczecin-Goleniów) /fot.: mat. Waimea Holding /

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów to multimodalny terminal o łącznej powierzchni 8 tys. m kw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym. Będzie on stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim. Zaprojektowane w nim zostały funkcjonalne i reprezentacyjne przestrzenie cargo, które kompleksowo wyposażone będą spełniać wszelkie wymagania przyszłych użytkowników, w szczególności niezbędne do organizacji przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa oraz międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie lotniczym.


Budowa Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów | fot. Waimea Holding

– Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego którą czeka, w najbliższym okresie czasu bardzo dynamiczny rozwój. Dzięki inwestycji realizowanej przez Waimea Holding S.A., już w niedługim czasie Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, mogąc w oparciu o najwyższe standardy obsługi cargo lotniczego spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech a specjalizujące się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce – powiedział Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

– Będzie to drugi terminal cargo w Polsce w ramach infrastruktury lotniskowej, który wybudujemy w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego. Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego, którą czeka w najbliższym czasie bardzo dynamiczny rozwój. Władze Portu obdarzyły nas zaufaniem doceniając naszą pierwszą realizację przy lotnisku Rzeszów-Jasionka. Jestem przekonany, że Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, mogąc w oparciu o najwyższe standardy obsługi cargo lotniczego spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane w regionie i specjalizujące się w logistyce towarów. Już za dwa miesiące oddamy do użytkowania obiekt, na którym dzisiaj zawieszamy symboliczną wiechę. Terminal wyposażymy w najnowocześniejsze urządzenia, a obsługę frachtu lotniczego na najwyższym poziomie zapewni wiodący operator handlingowy WELCOME Airport Services – podkreślał na uroczystości zawieszenia na obiekcie wiechy Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Operatorem handlingowym będzie firma WELCOME Airport Services, która na powierzchni 2 tys. m kw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie. WELCOME Airport Services jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Firma zatrudnia ponad 2 tys. pracowników świadcząc usługi obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i cargo kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata w sześciu portach lotniczych. Terminale cargo zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie portów lotniczych są dla WELCOME naturalnym dopełnieniem niezbędnym do realizacji pełnego zakresu usług dla przewoźników lotniczych. – Po Krakowie, Warszawie oraz Poznaniu, będzie to czwarta lokalizacja, w której WELCOME Airport Services oferować będzie kompleksowe usługi związane z lotniczym cargo. Terminal cargo w Szczecinie to jeden z dwóch ważnych dla naszej firmy projektów w tym roku. Wkrótce rozpoczniemy również działalność w nowoczesnym terminalu cargo w Warszawie. Cieszymy się nie tylko z umocnienia pozycji WELCOME jako dynamicznie rozwijającej się firmy, ale również z dodatkowej oferty, jaką możemy zaproponować naszym partnerom, a także z tego, że stajemy się ważną częścią rozwoju regionu Zachodniopomorskiego – powiedział na uroczystości Paweł Litkiewicz, wiceprezes zarządu Welcome Airport Services.

Najemcą Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów została także firma OMERAir CARGO Sp. z o.o. oferująca pełny zakres usług spedycji lotniczej, morskiej oraz kolejowej. OMERAir CARGO na powierzchni 1 350 mkw. będzie świadczyć usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Inwestorem Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów jest spółka celowa Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych. Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna CITY architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eastwave Building Company Sp. z o. o.

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W 2019 roku spółka planuje realizację projektów takich jak Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Korczowa, Waimea Logistic Park Rzepin, Waimea Logistic Park Teresin, Waimea Logistic Park Tarnowo-Podgórne, oraz budowę kolejnych terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych, w tym Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport. Waimea Holding S.A. rozpoczęła proces budowy hal magazynowych klasy A z małymi modułami magazynowymi do sprzedaży i na wynajem. Pierwsze tego typu inwestycje inwestor planuje zrealizować w Bydgoszczy, w Kajetanach koło Warszawy, w Poznaniu oraz w Gdańsku.

mab
 

Tematy: lotnisko (34) | logistyka (25) | Waimea (6) | Port Lotniczy Szczecin-Goleniów (3) |
aktualizowano: 2019-07-08 16:10
Wszystkich rekordów: