Informacje

Informacje 2019-02-08

Morska kuchnia i domowe wypieki na bulwarach

Jeszcze w tym sezonie w pobliżu biurowca Lastadia pojawi się nowa restauracja. Obiekt zostanie przystosowany do organizowania koncertów i wystaw.

Wizualizacja nowej restauracji na szczecińskich bulwarach  /fot.: mat. UM Szczecin / Wizualizacja nowej restauracji na szczecińskich bulwarach /fot.: mat. UM Szczecin /

Miejska komisja konkursowa wybrała przyszłego dzierżawcę gruntów pod pawilon handlowo-gastronomiczny. To Norbert Dąbek Centrum Gastronomiczno-Rozrywkowe CLIF z Dziwnowa.

Do konkursu zgłosili się również: Incert Beata Wagner Szczecińskie Centrum Tenisowe JAKO, DPS Sp. z o.o. Sp. K. (firmy ze Szczecina) oraz „Bracia Balowscy” T.R. Balowcy S.C z Mierzyna.


Wizualizacja nowej restauracji na szczecińskich bulwarach | mat. UM Szczecin

Nowy pawilon będzie nawiązywał wyglądem do istniejących już na bulwarze obiektów. Będą to dwie przeszklone bryły połączone ze sobą zadaszonym ogródkiem (patiem), w których będą funkcjonować restauracja oraz kawiarnia.

Przedsiębiorca zapewnia, że nowy pawilon będzie miejscem podnoszącym prestiż miasta, a prowadzona w nim działalność będzie nawiązywać do położenia obiektu. Restauracja ma opierać się na kuchni morskiej, a kawiarnia na domowych wypiekach. Obiekt zostanie przystosowany również do organizowania w nim wydarzeń kulturalnych m.in. koncertów, wystaw czy spotkań z ciekawymi ludźmi. Przedsiębiorcy planują także organizowanie wieczorów kulinarnych.

SG

Tematy: Szczecin (596) | gastronomia (16) |
aktualizowano: 2019-04-03 08:53
Wszystkich rekordów: