Informacje 2016-05-17

Morizon kupił szczecińską spółkę FinPack za 6,8 mln zł

Największy w Polsce niezależny wydawca specjalistycznych serwisów nieruchomościowych przejął 100 proc. akcji firmy twórców nowatorskiego systemu doradztwa kredytowego on-line.

Założyciele FinPack (od lewej): Piotr Stempiński, Sławomir Rykalski i Michał Petters  /fot.: ak / Założyciele FinPack (od lewej): Piotr Stempiński, Sławomir Rykalski i Michał Petters /fot.: ak /
Szczecińska firma należąca do Michała Pettersa, Piotra Stempińskiego i Sławomira Rykalskiego (Alterium Holding Sp. z o.o.) oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (30 proc. udziałów) w ciągu czterech lat od powstania stała się liderem w zakresie dostarczania innowacyjnych technologii dla doradców finansowych on-line.
 
– Naszą ideą było zagwarantowanie kredytobiorcom dostępu do najtańszych produktów finansowych na rynku, w jak najkrótszym czasie – mówi Michał Petters, członek zarządu FinPack. – Główny produkt to porównywarka kredytów hipotecznych, która w ciągu kilku sekund analizuje jakie są faktyczne oferty banków i ułatwia wybór najtańszego kredytu. Przejście przez cały proces, aż do wypełnienia wniosku o przyznanie kredytu zajmuje około pół godziny – wyjaśnia.
 
Rozwiązania działające w oparciu o autorskie oprogramowanie tak spodobały się Grupie Morizon, że postanowiła ona nie tylko wzbogacić o nie swój portal nieruchomościowy, ale też podjęła decyzję o zakupie FinPack. Warta ponad 6,8 mln zł transakcja została sfinalizowana 27 kwietnia.
 
System FinPack pojawi się jako dodatkowa funkcja na stronie morizon.pl na przełomie czerwca i lipca. – Wprowadzimy dwie wersje systemu – zaawansowaną dla biznesu, która będzie sprzedawana klientom branżowym Morizon i uproszczoną dla każdego Kowalskiego, dostępną na stronie internetowej – zapowiada Michał Petters.
 
FinPack we współpracy z Morizon będzie nadal rozwijał rozwiązania informatyczne dla specjalistów. – Dzięki dostępowi do bazy klientów spółki Morizon i otrzymanemu kapitałowi mamy szansę na jeszcze dynamiczniejszy rozwój – uważa Michał Petters. Zapowiada więc przeniesienie siedziby FinPack do większego biura przy ul. Tkackiej w Szczecinie.
 
Obecnie z rozwiązań FinPack korzysta na zasadzie abonamentowej ok. 70 proc. doradców kredytowych w Polsce (ponad 3,5 tys. specjalistów), w tym takie firmy, jak Expander, Dom Kredytowy Notus, Aspiro czy Murator Finanse. Firma posiada również własny serwis internetowy finalia.pl i własną sieć doradców w całej Polsce. Wolumen kredytów przechodzących przez systemy FinPack przekracza 2 mld zł kwartalnie.
 
Spółka Morizon to największy w Polsce niezależny wydawca specjalistycznych serwisów nieruchomościowych z bazą ponad miliona ofert. Oprócz morizon.pl do Grupy należą m.in. domy.pl, oferty.net, noweinwestycje.pl i komercyjne.pl, które łącznie odnotowują ponad 3 mln wizyt miesięcznie. Spółka jest notowana na parkiecie NewConnect z wyceną przekraczającą 50 mln zł. Przychody firmy za 2015 rok to blisko 15 mln zł. Według badania „Deloitte Technology Fast 50” z 2013 roku Grupa Morizon jest jedną z dziesięciu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej.
 
ak
Tematy: inwestycja (310) | inwestor (135) | Polska Fundacja Przedsiębiorczości (68) | branża IT (38) | PFP (30) |
aktualizowano: 2016-05-23 00:00
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: