Informacje

Informacje 2019-01-31

Modułowe łazienki ze Stargardu w polskich i niemieckich hotelach

Gotowe moduły łazienkowe stargardzkiej EcoReadyBath instalowane są w budowanym właśnie hotelu Courtyard by Marriot w szczecińskim kompleksie Posejdon. Kolejne jeszcze w tym roku trafią  do trzech dużych projektów hotelowych na terenie Niemiec. Niebawem firma przenosi produkcję do nowej hali w Stargardzie.

Wizualizacja Waimea Logistic Park Stargard /fot.: Wizualizacja Waimea Logistic Park Stargard / Wizualizacja Waimea Logistic Park Stargard /fot.: Wizualizacja Waimea Logistic Park Stargard /

Produkowane w oparciu o stalowe konstrukcje nośne gotowe moduły łazienkowe wewnątrz niczym nie różnią się od tradycyjnie budowanych łazienek. Takie moduły instalowane są w nowopowstającyh obiektach na etapie budowy. Ich wytwarzaniem zajmuje się stargardzka firma EcoReadyBath wchodząca w skład Grupy Procyon.

- Prefabrykacja łazienek umożliwia mechanizację i masowość produkcji, co przy realizacji dużych projektów takich jak hotele, kompleksy mieszkaniowo-rekreacyjne itp. zapewnia gwarancję zachowania umownych terminów realizacji i pozwala nadzorować cały proces od projektowania, poprzez planowanie, realizację i kontrolę w ramach systemu zarządzania łańcuchem dostaw. Jako producent modułowych łazienek EcoReadyBath możemy zagwarantować naszym partnerom pełną powtarzalność i jakość, przy równoczesnym skróceniu czasu wykonania i finalnego montażu, dlatego jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych łazienek – informuje Lidia Matuszko, marketing manager EcoReadyBath.

EcoReadyBath rozpoczął działalność w ubiegłym roku, ale do połowy 2019 roku ma już zakontraktowanych ok. 500 łazienek w ramach trzech dużych projektów hotelowych na terenie Niemiec. W Szczecinie natomiast dostarcza prefabrykowane łazienki dla sieci hotelowej Marriott, marki Courtyard do kompleksu usługowego Posejdon.

Firma jest częścią założonej w 2006 roku Grupy Procyon, która rozwija działalność na rynku budowlanym w Polsce i  Szwecji. W ramach Grupy funkcjonują trzy podmioty, odpowiadające kolejno za: projekty i budowę niskoenergetycznych domów (EcoReadyHouse), wykonywanie konstrukcji żelbetonowych  we wszystkich dziedzinach budownictwa – mieszkaniowej, handlowej i przemysłowej na terenie Szwecji (Procyon Construction) oraz dostarczanie rozwiązań z zakresu gotowych jednoelementowych konstrukcji modułowych, w pełni wyposażonych prefabrykowanych toalet i łazienek dla Klientów B2B w Europie (EcoReadyBath). Procyon Group zatrudnia obecnie około 100 pracowników.

Trzon finansowy grupy stanowi Procyon Construction, który ma w portfolio około 40 dużych projektów.

W drugim kwartale 2019 roku firma przenosi się z dwóch dotychczasowych hal w Stargardzie i Warnicach do nowowybudowanego Waimea Logistic Park Stargard. Zajmie tam ok. 4 tys. m kw. powierzchni.

- Przeprowadzka pomoże nam umocnić dotychczasową pozycję jednego z liderów branży budowlanej i przede wszystkim pozwoli zwiększyć możliwości produkcyjne nowej marki EcoReadyBath – tłumaczy Lidia Matuszko.

mab

Tematy: Stargard (25) | branża budowlana (22) | Waimea (6) | Procyon (1) |
aktualizowano: 2019-02-08 18:33
Wszystkich rekordów: