Informacje

Informacje 2018-02-12

Międzynarodowa sieć hotelowa wchodzi do Szczecina

Znana marka hoteli ekonomicznych już zakupiła w Szczecinie teren pod inwestycję. Wybuduje tu swój kolejny dwugwiazdkowy obiekt. Będzie to jej pierwszy hotel w województwie zachodniopomorskim. 
 
Lobby hotelu B&B w Toruniu /fot.: Mat. www.hotelbb.pl / Lobby hotelu B&B w Toruniu /fot.: Mat. www.hotelbb.pl /
- Nasze najbliższe plany inwestycyjne dotyczą Szczecina, gdzie znaleźliśmy teren wpisujący się w założenia naszej strategii i dokonaliśmy już jego zakupu – potwierdza Beatrice Bouchet, prezes zarządu B&B Hotels Polska. -  Cieszymy się, że będziemy wkrótce mogli rozpocząć naszą pierwszą inwestycję w tym mieście. Uważamy, że Szczecin ma ogromny potencjał zarówno biznesowy, jak i turystyczny, planujemy więc działać najszybciej jak się da.
 
Firma nie chce jeszcze ujawniać szczegółów inwestycji. Zastrzega: „Zanim rozpoczniemy prace budowlane, przed nami jeszcze wiele czynności administracyjnych i projektowych”.
 
Nie chce na razie podać, gdzie stanie jej szczeciński hotel. Wiadomo jednak, że zwykle stawia na atrakcyjne lokalizacje – w centrach miast, w pobliżu rynku, starówki, dworca, popularnych deptaków czy ważnych ze względów turystycznych lub biznesowych obiektów. 
 
Hotele B&B są od lat obecne w Europie. Pierwsze powstały w 1990 r. we Francji. Dziś firma ma je w różnych krajach.
 
- We Francji (263), w Niemczech (-102), we Włoszech (30), w Hiszpanii (20), jeden w Czechach w Pradze, jeden w Maroku (Rabat) i jeden w Brazylii (Sao Jose dos Campos) – informuje B&B Hotels. - Grupa B&B rozwija się bardzo dynamicznie również w Polsce, gdzie posiada obecnie obiekty w Warszawie (154 pokoje), Łodzi (149), Wrocławiu (140), Katowicach (105) oraz Toruniu (93), a niebawem także w Krakowie (130).
 
Jej pierwszy polski hotel powstał w 2010 r. w Toruniu.
 
- W tej chwili nie pracujemy nad innymi obiektami na Pomorzu Zachodnim, ale niewykluczone, że zdecydujemy się na nie w przyszłości – podaje prezes Beatrice Bouchet.
 
ata
 
aktualizowano: 2018-03-15 10:15
Wszystkich rekordów: