Informacje

Informacje 2020-09-11

Magazyn ostatniej mili dla DPD Polska powstaje w Szczecinie

Chodzi o halę, która rośnie przy ul. Południowej. To trzeci projekt dewelopera magazynowego  Hillwood dla DPD w Polsce.

Budowa hali Hillwood  dla DPD Polska w Szczecinie /fot.: mat. Hillwood / Budowa hali Hillwood dla DPD Polska w Szczecinie /fot.: mat. Hillwood /

Obiekt ma mieć prawie 5 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowej. Będzie wykorzystywany jako cross-dock do przeładunku towarów oraz wysyłania ich do ostatecznych odbiorców. Hala zostanie wyposażona w automatyczne sortery.

- Dynamiczny rozwój handlu internetowego oraz powiązanej z nim branży logistycznej wyznaczają nowe trendy na rynku nowoczesnej powierzchni magazynowej. Oprócz dużych centrów logistycznych coraz szybciej rozwijają się tak zwane magazyny ostatniej mili, zlokalizowane w granicach dużych miast, dzięki którym znacznie szybciej i sprawniej odbywa się dostarczanie przesyłek kurierskich docelowym adresatom. Przykładem takiego magazynu jest właśnie nasz projekt dla DPD Polska – mówi Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

- Nowy obiekt w Szczecinie ma usprawnić procesy i tym samym zwiększyć potencjał operacyjny DPD Polska w północno – zachodniej Polsce. Ma to niebagatelne znaczenie przy rosnącym zapotrzebowaniu na usługi kurierskie. Model logistyczny wdrażany przez DPD Polska od 2018 r. pozwala przyspieszyć transport, zredukować koszty połączeń drogowych i ograniczyć emisję CO2. Nowy obiekt w Szczecinie jest jego ważną częścią i powstaje zgodnie z nowoczesnymi standardami technologicznymi i energetycznymi - komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Magazyn w Szczecinie to trzeci projekt realizowany przez Hillwood dla DPD Polska. W 2018 roku deweloper wybudował dla firmy kurierskiej jeden z najbardziej innowacyjnych tego typu obiektów w Polsce – sortownię wraz z powierzchnią biurową w Parzniewie koło Pruszkowa, o powierzchni 14 tys. mkw. Druga ukończona inwestycja to magazyn o powierzchni 11,8 tys. m kw. w nowoczesnym parku logistycznym Hillwood Ruda Śląska.

Hillwood to jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych z ponad 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. Na Polskim rynku obecny jest od 2014 roku.

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. W Polsce z DPD kooperuje ponad 6 tys. kurierów. Firma dysponuje siecią ponad 2,5 tys. punktów nadań i odbiorów Pickup i oddziałów miejskich.

SG

Tematy: logistyka (26) | Hillwood (1) | DPD (1) |
aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2020-11-10
Wszystkich rekordów:

Społeczność