Informacje

Informacje 2018-09-20

„Lotniczy” terminal DHL powstaje w Przecławiu

Przy hali firmy kurierskiej stoi szkielet nowego budynku. Inwestycja ma zostać ukończona na wiosnę. Co tam będzie?

Budowa owej hali DHL Express w Przecławiu /fot.: SG / Budowa owej hali DHL Express w Przecławiu /fot.: SG /

„Celem powstającej w Przecławiu inwestycji jest stworzenie nowoczesnego, lotniczego terminala kurierskiego DHL Express, który ułatwi możliwie jak najszybszą dostawę przesyłek międzynarodowych w całym regionie” - czytamy w „Komentarzu eksperckim” autorstwa Agnieszki Błaś, dyrektora ds. operacji i członka zarządu DHL Express Poland, przesłanym w odpowiedzi na pytania o inwestycję w Przecławiu.

„Obecnie firma współdzieli obiekt z DHL Parcel – oddziałem innej dywizji z grupy DHL, która obsługuje krajowe oraz ekonomiczne międzynarodowe przesyłki kurierskie. W związku ze strategią DHL Express rozwoju firmy oraz naszych klientów przez oferowanie usług najwyższej jakości podjęliśmy decyzję o budowie obiektu dedykowanego wyłącznie do obsługi lotniczych przesyłek międzynarodowych. Nowy terminal zapewni nam zwiększenie wydajności, a także poprawę komfortu obsługi naszych klientów, ale także pracy pracowników DHL Express.” - brzmi dalszy ciąg „komentarza”.

Na które lotnisko trafiać będą przesyłki z „lotniczego” terminala? Ile osób będzie w nim pracować? Ile przesyłek będzie on obsługiwał? Jak dotąd przedstawiciele DHL Express nie odpowiedzieli na te pytania. Otrzymaliśmy natomiast informację na temat samej hali:

„Powierzchnia samej hali magazynowej wraz z modułem do załadunku samochodów kurierskich to 1570 m kw. Do tego należy doliczyć pomieszczenia biurowe, które zajmą 342 m kw. Cały obiekt będzie wyposażony w nowoczesne elementy infrastruktury niezbędne do zapewnienia najwyższego standardu usług. Sprzęt IT, nowoczesne stanowiska do obsługi przesyłek, urządzenia prześwietlające przesyłki (tak jak na lotnisku), a także nowoczesny układ sortujący, który będzie jednocześnie dokonywał pomiarów i ważenia przesyłek oraz dzielił je na właściwe kierunki. Co istotne, na terenie biura znajdzie się również punkt obsługi klienta, w którym będzie można nadać lub odebrać przesyłkę międzynarodowa lotniczą i drogową.”

DHL Express jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2017 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 60 miliardów euro. DHL zatrudnia ponad 360 000 pracowników.

mab

Tematy: logistyka (25) | Przecław (2) | DHL (1) |
aktualizowano: 2018-10-18 22:20
Wszystkich rekordów: