Informacje

Informacje 2019-05-23

Logistic Innovation Day: 28 maja w Starej Rzeźni

Trzecia odsłona projektu którego celem jest integracja branży logistycznej i zachęcanie firm do współpracy i dzielenia się doświadczeniem odbędzie się pod hasłem „Logistyka 4.0”.

- Jak sama nazwa wskazuje projekt „To share knowledge and experience” ma na celu zapraszanie do Starej Rzeźni specjalistów z naszej branży, wykładowców akademickich, przedsiębiorców i samorządowców. Poprzednie edycje projektu spotkały się z pozytywnym odbiorem. W roku 2019 zajmiemy się promocją idei „Logistyka 4.0”. Będziemy więc mówić jak ważna jest kooperacja pomiędzy naszą branżą, a sektorem IT. W dzisiejszych czasach bez dobrej współpracy i wdrażania nowoczesnych technologii, logistyka nie ma szansy na rozwój. Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęli wybitni specjaliści z branży IT, a także przedstawiciele Urzędu Miasta w Szczecinie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego – mówi Przemysław Hołowacz z firmy CSL Internationale Spedition, która zainicjowała przedsięwzięcie. Wydarzenie odbędzie się 28 maja w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Podmioty zainteresowani inicjatywą, wciąż mogą się zgłosić do udziału w wydarzeniu.

„Chcemy zaprezentować przedsiębiorcom rozwiązania prorozwojowe w logistyce”

Partnerem wydarzenia organizowanego przez CSL Internationale Spedition jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego – obie instytucje zabiorą głos podczas spotkania, przedstawiając oferty dla branży logistycznej. Pojawi się także podsumowanie ostatnich lat, które pokazują, że nasz region staje się atrakcyjnym haabem logistycznym, zauważanym i docenianym przez inwestorów z innych krajów. Jaki jest cel organizacji takiego wydarzenia jak „Logistic Innovation Day”? Jak mówi Przemysław Hołowacz, wciąż za mało mówi się o tym jak ważna w logistyce jest informatyzacja i szersza technologizacja. Dzisiaj bowiem logistyka, to nie tylko przeładowanie towaru z punktu A do B, klienci mają coraz większe oczekiwania, a firmy logistyczne muszą za tym nadążać: - Zachodniopomorskie ma wielki potencjał, chcemy zaprezentować firmom lokalnym rozwiązania prorozwojowe. Będziemy mówić jako spółka CSL Inspire o naszych inicjatywach, które docelowo usprawnią pracę w ich firmach, ułatwią budowanie relacji z klientami i usprawnią działanie. Zaprezentujemy także projekt budowy terminala intermodalnego w Strefie Ekonomicznej w Dunikowie, mowa o projekcie CCIC nad którym od kilku miesięcy bardzo intensywnie pracujemy, a który może okazać się rewolucją dla branży logistycznej i jej rozwoju w naszym regionie. Ten projekt ma sprowokować, że logistyka wejdzie na zupełnie innym poziom, usprawnione zostaną przeładunki oraz połączenia między innymi z Chinami – mówi Przemysław Hołowacz.
Rejestracja na wydarzenie nadal jest otwarta – mile widziani są zarówno dla przedsiębiorców, jak i naukowców i osób interesujących się rozwojem branży logistycznej. Jak mówią specjaliści – jest to poza IT najszybciej rozwijająca się branża w województwie zachodniopomorskim. W regionie przybywa powierzchni magazynowych, a uczelnie – zarówno publiczne jak i prywatne – rozszerzają swoje programy kształcenia o logistykę i kierunki pochodne, wzbogacając je także o przedmioty związane z ICT i nowoczesnymi technologiami.

Informacje i rejestracja: www.tskae.eu
 

SG

aktualizowano: 2019-05-23 10:37
Wszystkich rekordów:

Społeczność