Informacje

Informacje 2019-07-08

Klaster IT z nowym zarządem i planami

Na promocji Pomorza Zachodniego i Szczecina jako dobrego miejsca do życia i pracy z głównym nastawieniem na branżę IT skoncentruje się w ciągu dwóch najbliższych lat stowarzyszenie firm działających w niemal wszystkich sektorach branży informatycznej.

Członkowie zarządu i komisji rewizyjnej Klastra IT /fot.: Klaster IT / Członkowie zarządu i komisji rewizyjnej Klastra IT /fot.: Klaster IT /

Pod koniec czerwca nowym prezesem Klastra IT został Marcin Kaczmarek z firmy Consileon Polska. W skład zarządu weszło też pięcioro przedstawicieli firm technologicznych należących do stowarzyszenia:  Katarzyna Wiśniewska (Technopark Pomerania), Daniel Czapiewski (STETTINER ID&STORY), Rafał Malujda (Malujda Kancelaria Prawno-Podatkowa) oraz Kamil Pilarski (Avid).

- Szczecin oprócz tego, że jest wyjątkowym miejscem do życia, jest też szczególnie atrakcyjnym miejscem dla osób związanych z IT. Realizujemy różnorodne, ciekawe projekty związane z Automotive i FinTech, częstokroć dla największych światowych marek. Co istotne, zazwyczaj są to tematy znacznie bardziej dynamiczne i innowacyjne niż typowe projekty outsourcowane do dużych centrów IT w innych polskich miastach. Kolejnym czynnikiem wyróżniającym Szczecin jest bliskość niemieckiego rynku, co wpływa pozytywnie na poziom wynagrodzeń. Chcemy wykorzystać te przewagi i wspólnie z instytucjami takimi jak Technopark promować miasto i region tak, aby przyciągać więcej ludzi chcących edukować się i pracować w IT. - mówi Marcin Kaczmarek, prezes Klastra IT oraz współzałożyciel należącej do Klastra firmy Consileon Polska.

Nowy prezes zdobywał doświadczenie współpracując nie tylko z korporacjami sektora finansowego, motoryzacyjnego czy handlowego, ale również z innowacyjnymi startupami z Doliny Krzemowej. Jest zaangażowany w pracę Klastra od początku jego istnienia - skupia się na motywowaniu stowarzyszonych firm do kooperacji i wspólnej realizacji projektów, dzieląc się swoim międzynarodowym doświadczeniem w tym zakresie.

Od ponad 10 lat Klaster IT jest kluczowym partnerem Technoparku Pomerania w zakresie wzmacniania branży informatycznej w regionie.

- Nasza współpraca ukierunkowana jest nie tylko na wspieranie rozwoju lokalnych firm IT i ich relacji biznesowych, ale także m.in. na zwiększanie liczby specjalistów IT w regionie i unowocześnianie kształcenia informatycznego – mówi Katarzyna Wiśniewska, menedżer Działu Projektów Technoparku Pomerania i członek zarządu Klastra IT.

Walne Zgromadzenie Członków Klastra IT odbyło się 18 czerwca 2019 roku. Oprócz zarządu, firmy stowarzyszone wybrały także komisję rewizyjną. W jej skład weszli: Leszek Rogaliński (BSHTec), Jan Filipowiak (Pixel Legend) oraz Marcin Skonieczny (Dige).

Klaster IT jest stowarzyszeniem ponad 80 zachodniopomorskich firm, które działają niemal we wszystkich sektorach branży informatycznej. Są to zarówno startupy, jak i polskie oddziały międzynarodowych korporacji. Rozwijają wzajemne relacje biznesowe poprzez realizację wspólnych projektów i udział w wydarzeniach, na których dzielą się wiedzą techniczną i biznesową. Klaster współpracuje także ze szkołami i uczelniami w zakresie unowocześniania kształcenia specjalistów IT, z władzami samorządowymi w zakresie uwzględniania potrzeb firm IT w planowaniu polityki gospodarczej regionu oraz z instytucjami wspierającymi biznes zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

SG
 

Tematy: Klaster IT (11) |
aktualizowano: 2019-09-09 10:40
Wszystkich rekordów:

Społeczność