Informacje

Informacje 2018-05-18

Jungheinrich otworzył centrum wynajmu w Szczecinie

To ósmy taki punkt w Polsce firmy dostarczającej wózki widłowe.

Szczecińskie centrum wynajmuj Jungheinrich /fot.: mat. Jungheinrich Polska / Szczecińskie centrum wynajmuj Jungheinrich /fot.: mat. Jungheinrich Polska /

W działającej od początku maja szczecińskiej filii firmy przy ul. Struga 65 można wypożyczyć różne modele wózków na okres od jednego dnia do 72 miesięcy. Oferta wynajmu skierowana jest dla małych i dużych firm. Część z nich potrzebuje urządzeń okazjonalnie (np. na czas dostawy nowego bądź naprawy obecnego pojazdu), a inni korzystają z takiego rozwiązania podczas szczytów sezonowych (m.in. branża budowlana i spożywcza) lub całkowicie opierają o nie swoją działalność.

O wyborze lokalizacji inwestycji zadecydowała analiza potwierdzająca zainteresowanie lokalnych klientów wynajmem wózków widłowych oraz dynamiczny rozwój Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego – informuje firma w komunikacie.

- Zmiany zachodzące w handlu, zwłaszcza w kanałach sprzedaży ze stale rosnącym w siłę e-commerce mają ogromny wpływ na trendy rynku powierzchni magazynowych, a tym samym na sektor intralogistyki. Jeszcze kilka lat temu nasza firma najczęściej wynajmowała urządzenia wysokiego składowania o wysokości podnoszenia 5,5 metra. Aktualnie rynek oczekuje pojazdów unoszących ładunki nawet na wysokość 11 metrów. Rolą Jungheinrich jest wyprzedzanie tych trendów, również w zakresie usługi wynajmu – mówi Anna Keppel-Płatek, dyrektor wynajmu i wózków używanych w Jungheinrich Polska.
W szczecińskim centrum pracują trzy osoby, a firma planuje zwiększenie zatrudnienia.

Koncern  Jungheinrich został założony w 1953 roku, a jego główna siedziba mieści się w Hamburgu. Grupa posiada spółki-córki w 36 państwach, w kolejnych 70 jest reprezentowana poprzez swoje przedstawicielstwa. Na całym świecie Jungheinrich zatrudnia ponad 15 tys. pracowników. W 2016 roku firma osiągnęła obrót 3,1 mld euro, zaś jej akcje są notowane na niemieckiej giełdzie MDAX. W Polsce koncern Jungheinrich zajmuje się sprzedażą i wynajmem wózków widłowych pod swoją marką. Pierwsze centrum wynajmu otworzył w 1996 roku w Warszawie, a kolejne rok później w Poznaniu. Łącznie ze szczecińskim Centrum Wynajmu Wózków Widłowych firma posiada osiem punktów na terenie kraju - w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie i w Łodzi, a jej flota obejmuje blisko cztery tys. pojazdów.

mab

aktualizowano: 2018-07-12 07:41
Wszystkich rekordów: