Informacje

Informacje 2019-01-09

Jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych zbuduje w Szczecinie swój pierwszy park logistyczny

Nowoczesny obiekt o powierzchni ok. 80 tys. m kw.  zajmie trzy hale. Pierwsza ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Wizualizacja Parku logistycznego J.W. Construction /fot.: mat. J.W. Construction / Wizualizacja Parku logistycznego J.W. Construction /fot.: mat. J.W. Construction /

Park Logistyczny to nowa inwestycja J.W Construction Holding S.A w w rejonie ulic Druckiego-Lubeckiego i ks. Wacława Blizińskiego, nieopodal Mostu Brdowskiego. Kompleks biurowo-magazynowy docelowo będzie składać się z trzech obiektów o łącznej powierzchni około 80 tys. mkw. Nowoczesna konstrukcja hal magazynowych pozwoli na wykorzystanie różnorodnych technologii składowania i planowania procesu dystrybucji towarów.

Pierwotnie centrum logistyczne miało być realizowane we współpracy z firmą MLP Group. Inwestor informował o pracach projektowych. Aktulnie jedynym inwestorem jest J.W. Construction.

- Obecnie wystąpiliśmy o warunki zabudowy, pozwolenia na budowę spodziewamy się na przełomie I i II kwartału 2019 roku, wkrótce po jego otrzymaniu rozpoczniemy budowę pierwszej hali. W miarę sukcesów w komercjalizacji będziemy stawiać kolejne – docelowo planujemy stworzenie trzech obiektów magazynowych. Realizując je, chcemy być otwarci na rynek oraz potrzeby klienta, również lokalnego – mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu J.W. Construction Holding S.A. Inwestor, a zarazem generalny wykonawca informuje, że zakończenie budowy pierwszej hali Parku Logistycznego planowane jest na koniec 2019 roku.

Spółka argumentuje zaangażowania w sektor logistyczny rozwojem polskiej gospodarki i wzrostem zapotrzebowania na tego typu obiekty. A skąd decyzja o inwestycji w Szczecinie? „Dla wielu firm istotna jest bliska odległość do zachodnich sąsiadów Polski, gdyż prawie jedna trzecia polskich towarów eksportowana jest do Niemiec. To jeden z głównych powodów zlokalizowana inwestycji w Szczecinie” - czytamy w komunikacie J.W. Construction. Park Logistyczny będzie kolejnym przedsięwzięciem spółki w stolicy Pomorza Zachodniego. Notowany na giełdzie deweloper prowadzi tu hotel Dana, jest też inwestorem Hanza Tower – najwyższego obiektu apartamentowo-usługowego pomiędzy Berlinem a Warszawą.

J.W. Construction Holding SA to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r.  Działa w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie a także za granicą. Generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Czarny Potok Resort&Spa, Hotelu Dana oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowo-komercyjne.

mab

Tematy: Szczecin (596) | budownictwo (116) | logistyka (25) | JW Construction (7) |
aktualizowano: 2019-02-08 18:33
Wszystkich rekordów: