Informacje

Informacje 2016-11-15

Izoler buduje kolejny zakład w Stargardzie

Oprócz inwestycji szczecińska firma planuje w ciągu trzech lat stworzyć rewolucyjny technologicznie produkt.

Zakład spółki Izoler w Stargardzkim Parku Przemysłowym będzie miał 1,4 tys. m kw. /fot.: mat. prasowe / Zakład spółki Izoler w Stargardzkim Parku Przemysłowym będzie miał 1,4 tys. m kw. /fot.: mat. prasowe /
Inwestycja realizowana jest od października w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Oprócz hali produkcyjnej o powierzchni 1000 m kw. zostanie wybudowany nowy biurowiec o powierzchni 400 m kw. Jest to kolejna inwestycja firmy w Stargardzie (istniejący zakład produkcyjny mieści się przy ul. Przemysłowej), która ma na celu rozdzielenie produkcji metalowej na potrzeby izolacji od produkcji elastycznych osłon izolacyjnych.
 
Firma już teraz produkuje takie osłony. Są one stosowane do termoizolacji w przemyśle energetycznym i wydobywczo-rafineryjnym. Zabezpieczają przed utratą ciepła, hałasem i ogniem elementy armatury na instalacjach platform, statkach oraz instalacjach przesyłowych.
 
Na rozwój nowych produktów firma otrzymała już z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju blisko 2 mln zł dotacji ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (w poddziałaniu „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”). – Mamy ambicję, by w perspektywie najbliższych trzech lat zaoferować w pełni sprawdzony produkt, stanowiący rewolucję technologiczną w branży termoizolacji – mówi Izabela Styś, prezes firmy Izoler. Spółka planuje przeznaczyć na ten cel łącznie ponad 2,6 mln zł.
 
W stargardzkiej fabryce Izoler wykorzysta nowatorskie rozwiązania, m.in.: nowoczesną komorę odpylającą do przetwarzania materiałów izolacyjnych (np. wełny mineralnej, ceramicznej, mickroporowatych itp.) z odciągiem pyłu umiejscowionym w posadzce, czy odpylanie dolne stanowisk szwalniczych. Docelowo powstanie tam 25 nowoczesnych stanowisk do szycia, a także system wycinania materiałów ploterem. Firma już prowadzi rekrutację.
 
Istniejąca od 1994 roku spółka Izoler zajmuje się produkcją i montażem izolacji termicznych dla obiektów przemysłowych, zalicza się do jednej z czołowych firm w przemyśle budownictwa inżynieryjnego. Specjalizuje się przede wszystkim w systemach izolacji w przemyśle energetycznym, rafineryjnym i produkcyjnym, poprzez dostarczanie rozwiązań w zakresie izolacji termicznych, akustycznych i przeciwogniowych. Firma stale współpracuje z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi dostarczając nietypowe rozwiązania izolacyjne. Produkty firmy Izoler już zostały wykorzystane na obiektach takich koncernów jak Shell, Statoil, Lundin i Petrofac. Siedziba spółki mieści się przy ul. Santockiej w Szczecinie.
 
ak

 

Tematy: inwestycja (310) | zakład produkcyjny (42) | park przemysłowy (23) | Stargard (21) | Izoler (2) |
aktualizowano: 2016-11-22 00:14
Wszystkich rekordów: