Informacje

Informacje 2018-12-20

Ibis Styles przyjmie gości w 2020 roku

W hotelu, który ma powstać w miejscu dawnej Arkony na szczecińskim podzamczu znajdzie się 161 pokoi, restauracja, winebar, sale konferencyjne, strefa fitness oraz parking podziemny.

Wizualizacja hotelu Ibis Styles Szczecin Stare Miasto /fot.: mat. Grupy Hotelowej Orbis / Wizualizacja hotelu Ibis Styles Szczecin Stare Miasto /fot.: mat. Grupy Hotelowej Orbis /

Prace budowlane przy ul. Panieńskiej 10 na Podzamczu rozpoczną się pod koniec stycznia 2019 r. Otwarcie hotelu zaplanowane jest na koniec 2020 roku. Zgodnie z kontraktem główny wykonawca, Mota Engil Central Europe S.A. (polska firma wchodzaca w skład portugalskiej grupy Mota Engil), zakończy budowę do końca trzeciego kwartału 2020 roku. Zgodnie z umową kwota wynagrodzenia generalnego wykonawcy wynosi 41,5 mln zł.

Inwestor, Grupa Hotelowa Orbis  prezentuje Ibis Styles jako markę ekonomiczną i lifestyle’ową. W hotelach sieci pojawia się lokalny design. Każdy ma swój temat przewodni. W szczecinie tym tematem będzie cyrk – to wynik konkursu, który wygrała polska pracownia projektowa DETAL z Trójmiasta.


Wizualizacja hotelu Ibis Styles Szczecin Stare Miasto /fot.: mat. Grupy Hotelowej Orbis /


Wizualizacja hotelu Ibis Styles Szczecin Stare Miasto /fot.: mat. Grupy Hotelowej Orbis /

Budynek  ma mieć ekologiczny certyfikat BREEAM. Gdy powstanie, wypełni lukę po dawnym, orbisowskim hotelu Arkona, który został zburzony. Miejsce po nim od dziewięciu lat zarasta i otoczone jest budowlanym płotem.

- Ten projekt inwestycyjny, ze względu na swoją lokalizację, był dość skomplikowany i wymagał wielu administracyjnych uzgodnień, a przedłużające się terminy wynikały z naszej dbałości  o szczegóły oraz z poszanowania architektury najstarszej części Szczecina. Tym bardziej więc doceniamy cierpliwość wykazaną przez mieszkańców Szczecina – tłumaczy Dariusz Gul, dyrektor ds. inwestycji w Grupie Orbis.  

W Szczecinie działają hotele ibis Budget, ibis i Novotel należące do grupy Orbis. Grupa Hotelowa Orbis operuje ponad 20 hotelami Ibis Styles w Europie Środkowo-Wschodniej. Orbis kontrolowany jest przez francuski koncern AccorHotels, który jest właścicielem sieci Sofitel, Pullman, Mgallery, Grand Mercure, Novotel, Suite Novotel, Mercure oraz Adagio oraz sieci hoteli ekonomicznych: ibis, ibis Styles, ibis budget oraz hotelF1.

mab

Tematy: hotel (39) | Orbis (4) | Hotel ibis Styles (3) | Hotel Arkona (2) |
aktualizowano: 2019-01-14 11:06
Wszystkich rekordów: