Informacje

Informacje 2017-11-08

Fabryka rowerów elektrycznych powstanie pod Szczecinem

Projekt powinien być gotowy do końca listopada. Budowę chcemy rozpocząć w marcu 2018. - mówi Grzegorz Bargielski, właściciel firmy Geobike. Szczecińska marka rowerów elektrycznych chce przenieść produkcję z Chin do Polski.
Grzegorz Bargielski, właściciel firmy Geobike /fot.: Mat. Geobike / Grzegorz Bargielski, właściciel firmy Geobike /fot.: Mat. Geobike /
Geobike ma już grunt (15 tys. m kw.) w Pilichowie pod Szczecinem. W I etapie do sierpnia 2018 r. chce tam wybudować halę o powierzchni 2 tys. m kw. 
 
- Będzie tam montownia rowerów, malarnia oraz działy prototypowania, testowania i serwisowania – mówi Grzegorz Bargielski. - Montownia, bo dzisiaj tak właśnie wygląda produkcja rowerów, że korzysta się z komponentów wytwarzanych przez specjalistyczne firmy. 
 
Projekt przygotowuje szczecińska pracownia Rozwarski i Spławski Architekci.  
 
Koszty budowy firma szacuje na ok. 9 mln zł. 
 
- Będziemy mogli zrealizować tę inwestycję dzięki 3,3 mln zł wsparcia od marszałka z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz pożyczce z Agencji Rozwoju Przemysłu – mówi Grzegorz Bargielski
 
Szczecińska firma Geobike istnieje od 2014 r. Obecnie marka ma już ok. 20 modeli rowerów elektrycznych miejskich, trekkingowych, górskich i składanych. Ich produkcję zleca w Chinach. Główny magazyn ma przy ul. Łukasińskiego w Szczecinie, a główny salon w Nowym Turzynie. Ma także salony w kilku innych miastach m. in. Warszawie, Łodzi, Krakowie.
 
- A wkrótce uruchamiamy kolejne w Toruniu i Poznaniu – mówi Grzegorz Bargielski.
 
Za swoje innowacyjne pomysły firma była już nagradzana i wyróżniana na targach branżowych ( m. in. na Kielce Bike-Expo za kolekcję Geobike Adventure Series 2015), a nawet na targach zbrojeniowych ( XXII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w 2014 r.), gdzie dostała wyróżnienie komendanta głównego policji za rower Nordkapp przystosowany do potrzeb służb mundurowych.
 
Na elektrycznych rowerach szczecińskiej firmy jeżdżą już strażnicy miejscy w kilku miejscowościach. Teraz testują je leśnicy.
 
Geobike zatrudnia w Szczecinie 10 osób. Współpracuje też z projektantami nowych modeli rowerów. Po wybudowaniu montowni w Pilichowie planuje zwiększyć zatrudnienie.
 
ata
Tematy: Geobike (1) |
aktualizowano: 2017-11-20 11:31
Wszystkich rekordów:

Społeczność