Informacje

Informacje 2020-01-29

Dwie firmy zajmujące się outsourcingiem procesów biznesowych ulokują swoje siedziby w Posejdonie

Kompleks biurowo-hotelowo-handlowy zlokalizowany w centrum Szczecina zyskał  tym samym najemców na ok. 4000 m kw. powierzchni.

Centrum Posejdon /fot.: Radek Kurzaj/ Mat. Posejdon / Centrum Posejdon /fot.: Radek Kurzaj/ Mat. Posejdon /

Concentrix to amerykańska korporacja wyspecjalizowana w dostarczaniu najwyższej jakości wsparcia technicznego dla firm z dziedziny IT i komunikacji. Posiada oddziały w ponad 40 krajach, a w Szczecinie działa przy pl. Szarych Szeregów. Firma zatrudnia w Szczecinie osoby posługujące się 12 językami. Jej nowa siedziba będzie zlokalizowana na trzecim piętrze Posejdona i będzie liczyć blisko 3 tys. metrów kwadratowych. To wynik przyjętej strategii rozwoju firmy, która zakłada nie tylko zwiększenie zatrudnienia, ale także unowocześnienie środowiska pracy.

- Jesteśmy Pionierem wśród firm działających na lokalnym rynku w branży usług nowoczesnych.  Jako rodowity szczecinianin ogromnie cieszę się, że po raz kolejny Concentrix zapisze się na karcie historii naszego miasta, tym razem poprzez współtworzenie projektu Posejdon, który stał się już nową wizytówką miasta – podsumowuje Łukasz Lenczewski, dyrektor szczecińskiego oddziału firmy Concentrix i dodaje: - Drugi rok z rzędu wspólnie z naszym siostrzanym oddziałem w Lublinie jesteśmy w pierwszej trójce najlepszych firm Contact Center w Polsce, a 2020 rok będzie dla nas wyjątkowo szczególny, gdyż 15 rocznicę otworzenia oddziału w Szczecinie świętować będziemy już w Posejdonie. Mocno liczymy, że nowa lokalizacja przyczyni się do pobicia zeszłorocznego wyniku rekrutacyjnego – zamierzamy zwiększyć zatrudnienie o kolejne 150 osób, co da nam blisko tysiąc pracowników Concentrix w Polsce.

Do najemców Posejdona dołączyła też firma CSP Customer Services Polska Sp. z o.o. będąca częścią międzynarodowego koncernu Adecco Group. Firma powstała w 2006 roku, od tego czasu systematycznie rozwija się, zatrudniając obecnie ponad 300 pracowników (obecnie rekrutuje pracowników ze znajomością języka niemieckiego). Jej szczecińska siedziba mieści się w kompleksie biurowym Storrady Park. CSP oferuje kompleksowe usługi w branży Business Process Outsourcing i obsługuje klientów z branży energetycznej, bankowej, motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej oraz e-commerce.

Nowa szczecińska siedziba CSP jest położona na piątym piętrze Posejdona i zajmuje powierzchnię blisko 900 metrów kwadratowych.

- Planujemy długofalowy rozwój realizowanych przez nas projektów oraz w niedalekiej perspektywie stworzenie kilkudziesięciu nowych miejsc pracy, dlatego cieszę się, że jeszcze w tym roku kalendarzowym nasze otworzone właśnie biuro w Posejdonie powiększy się o nową powierzchnię biurową i będzie zajmowało łącznie ponad 1300 metrów kwadratowych. Do naszej dyspozycji zostanie oddany również duży, centralnie położony taras ze spektakularnym widokiem na Bramę Portową – opowiada Tomasz Pawłowski, dyrektor oddziału CSP.

Kompleks usługowy Posejdon to największy zrealizowany w ostatnim czasie w Polsce budynek o niskim zużyciu energii, który uzyskał certyfikat BREEAM International New Construction 2016 z oceną na poziomie „Excellent”. Projekt obejmuje nowoczesną przestrzeń biurową o powierzchni 18 tys. m kw., 5 tys. m kw. części handlowo-usługowej oraz dwa hotele sieci Marriott: trzygwiazdkowy Moxy oraz czterogwiazdkowy Courtyard, które w II kwartale tego roku zaoferują swoim gościom łącznie 255 pokoi. Dodatkowym atutem będzie największe i najnowocześniejsze centrum kongresowe w Szczecinie z sześcioma salami konferencyjno-bankietowymi. Całości dopełnia dwukondygnacyjny, podziemny parking z 299 miejscami postojowymi dla samochodów i 100 miejscami dla rowerów.

SG

Tematy: biurowce (26) | BPO (9) | Posejdon (6) | CSP (1) | Concentrix (1) |
aktualizowano: 2020-02-05 12:08
Wszystkich rekordów:

Społeczność