Informacje

Informacje 2019-12-16

Duży gracz z branży logistycznej zapowiada dużą inwestycję w Szczecinie

Nowoczesne centrum logistyczne na terenie dawnej giełdy w Płoni otworzy firma FREJA Transport & Logistics, która powstała z połączenia grupy transcargo z FREJA - największą prywatną firmą transportową i logistyczną w Skandynawii.

Wizualizacja centrum logistycznego Freja w Szczecinie - Płoni /fot.: mat. Freja / Wizualizacja centrum logistycznego Freja w Szczecinie - Płoni /fot.: mat. Freja /

Rynkiem polskim FREJA interesowała się od wielu lat. W styczniu 2018 roku przejęła całą grupę transcargo, której polska siedziba główna mieściła się w Szczecinie i kilka oddziałów w Polsce - Gdyni, Łodzi, Błoniu i Tczewie. Wraz z 1 stycznia 2020 roku firma nie tylko zmieni logo i nazwę na FREJA Transport & Logistics Sp. z o.o., ale tego samego dnia polski oddział zostanie przeniesiony na tę samą platformę informatyczną, z której korzysta cała grupa FREJA.

- Łącząc siły i wykorzystując wzajemne kwalifikacje, jesteśmy przekonani, że możemy zaoferować doskonalsze usługi transportowe i logistyczne, które będą tworzyć wartość dla naszych klientów, a także dla innych partnerów biznesowych. – mówi Torben Mortensen, prezes zarządu FREJA w Polsce. - Wraz z przejęciem transcargo, szczególnie silnej marki w transporcie w kontrolowanych temperaturach, a także jednego z liderów rynków przewozowych pomiędzy Danią, krajami bałtyckimi, Europą Środkową i Grecją - FREJA jest o krok bliżej do celu, jakim jest bycie pełnym i kompleksowym dostawcą na rynku transportu i logistyki w Europie.

Firma planuje już następne inwestycje - zarówno w Polsce, jak i w kolejnych krajach Europy Centralnej, jednak to Szczecin został wybrany na lokalizację pierwszej tak dużej inwestycji firmy, jaką będzie centrum logistyczne w Płoni. Obiekt otwarty zostanie latem 2020 roku na terenie dawnej giełdy samochodowej. Centrum o powierzchni 8 ha będzie wyposażone w nowoczesne magazyny o pojemności ok. 20 tys. miejsc paletowych i parkingi na ok. 250 pojazdów ciężarowych. Oprócz składowania towarów wraz z szeroko pojętą obsługą logistyczną, której zakres obejmuje przeładunki, konfekcjonowanie, etykietowanie, magazynowanie i inne specjalistyczne czynności przy wsparciu nowoczesnego systemu WMS, będzie także miejscem odpoczynku dla kierowców.

- Decyzja ta była dla FREJI naturalna. Szczecin to punkt przecinania się korytarzy transportowych ze Skandynawii do Polski i Europy Centralnej z korytarzami Wschód-Zachód. To wyjątkowo dobra lokalizacja dla Skandynawów – swoista brama na południe. Szczecin ma też świetnych, wykwalifikowanych specjalistów w naszej branży, a w samym mieście funkcjonuje sporo duńskich firm, które chętnie inwestują zarówno w Szczecinie, jak i na całym Pomorzu Zachodnim. – mówi Artur Wachnik, dyrektor oddziału FREJA Transport & Logistics Sp. z o.o. w Szczecinie.

Inwestor zapowiada podwojenie zatrudnienia w Szczecinie w ciągu kilku najbliższych lat zatrudnienie, dając pracę kolejnym stu osobom.

FREJA to największa prywatna firma transportowa i logistyczna w Skandynawii z główną siedzibą w Skive w Danii i 23 innymi lokalizacjami w Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii i Chinach, a obecnie także w Polsce. Powstała w 1985 roku i od tej pory nieprzerwanie się rozwija - dziś firma zatrudnia niemalże tysiąc pracowników, z czego ponad stu w Polsce,  dysponuje prawie 3 tys. naczep, a rocznie realizuje ponad 2 mln transportów.

mab

Tematy: logistyka (25) | Freja (1) |
aktualizowano: 2020-02-05 12:07
Wszystkich rekordów:

Społeczność